تابلو اعلانات بستن این دسته بندی

:: طراحی محوطه و فضای سبز با نرم افزار Deluxe :: برای مشاهده آموزش اینجا کلیک کنید.

:: آموزش اتوکد ۲۰۱۲ مقدماتی - سطح دو :: برای مشاهده آموزش اینجا کلیک کنید.

:: طرح تقویت واژگان انگلیسی یا 504 واژه ضروری :: برای شرکت در طرح تقویت واژگان انگلیسی با استفاده از 504 واژه ضروری اینجا کلیک کنید.

:: آموزشگاه CEH :: آموزش و پیشرفت گروهی مدرک CEH (هک قانونمند) . برای شرکت در این طرح اینجا کلیک کنید.

:: Steganography Challenges (Number 8) :: برای شرکت در مسابقه استگانوگرافی اینجا کلیک کنید.


پیپرز
تبلیغات شما در این مکان

صفحه 7 از 23 نخستنخست ... 5678917 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 61 به 70 از 225

موضوع: زیبایی پوست

 1. #61

  آقا طـــــــــــــــــــــــه

  Taha آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی شیمی
  پوینت
  6,135
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  7,350
  تشكر شده 18,750 بار در 4,232 پست

  اینجا همه از سایه فراریاند!

  عقربههای ساعت یک بعدازظهر یکی از روزهای تعطیل مردادماه را نشان میدهد. خیابانها، رستورانها، پارکها و... خلوت است. کسی تمایل ندارد در آن ساعت گرم روز از خانه خارج شود. ترجیح میدهند در منازلشان دور از آفتاب، مقابل باد خنک کولر استراحت کنند. اما حال و هوای اینجا با جاهای دیگر متفاوت است. جای سوزن انداختن نیست. دختران نوجوان و جوان با ساکهای حصیری رنگارنگ یکییکی وارد محوطه میشوند. موبایلهایشان را تحویل میدهند و حوله به دست، در حداقل فضا، وسایل خود را روی زمین گذاشته و جلوی آفتاب دراز میکشند.
  با گرمتر شدن هوا، فضاها کوچکتر میشود تا جا برای همه باشد. اینجا یکی از استخرهای روباز معروف پایتخت است که روزانه بهویژه در ایام تعطیل تعداد زیادی مراجعهکننده که بیشترشان دختران جوان هستند برای برنزهشدن یا همان آفتاب گرفتن از نقاط دور و نزدیک شهر به اینجا میآیند. شناگران جمعیت بسیار کمی را تشکیل میدهند. اکثرا برای آفتاب گرفتن به این محل که به خاطر داشتن درختان کمتر مناسب است مراجعه میکنند. اینجا همه از سایه فراریاند حتی ناهار را هم زیر نور تند آفتاب میل میکنند. بعد انواع و اقسام آبمیوهها پیدا میشود اما نه برای نوشیدن بلکه برای برنزه شدن! آب هویج، آب گوجهفرنگی، قهوه، روغن زیتون، روغن بچه، کرمهای برنزه و...
  خیلیها حتی بدون پوشاندن موهایشان برای جلوگیری از خشک شدن در برابر اشعههای مضر آفتاب در معرض نور قرار گرفتهاند و هرازگاهی با مواد مختلف و گاهی عجیب! برای تسریع در برنزهشدن اصرار میکنند. روی بدن برخیها آثار سوختگی ناشی از آفتاب دیده میشود. پوستهای برآمده و ملتهب بهخصوص در ناحیه پا و کمر بسیار جلبتوجه میکند، اما گویی این عوارض هم نظر آنها را از حس جذابتر شدن تغییر نداده است! در میان مراجعهکنندگان زنان میانسال و حتی کهنسال دیده میشود، انگار در رقابت با دختران پابهپای آنها، گرمای شدید آفتاب مردادماه را به جان خریدهاند.
  هر نیمساعت دختری جوان، بلند اسمی را صدا میکند. صاحب نام دواندوان از محوطه آفتاب خارج میشود، آنها به رنگ گرفتن از طریق اشعه خورشید بسنده نمیکنند بلکه حاضرند مبالغ قابل توجهی برای قرار گرفتن در دستگاه سولاریوم تنها به مدت ۲۰ دقیقه پرداخت کنند تا به قول خودشان یکدست رنگ بگیرند. این در حالی است که هزینه استفاده از این دستگاهها که عمدتا در استخرهای روباز مورد استفاده قرار میگیرد به غیر از هزینه ورود به استخر، حدود ۱۰ هزار تومان برای هر نوبت است، بنابراین یک دختر برای جذابتر شدن و رسیدن به رنگ دلخواه باید حداقل ۲۰ جلسه معادل ۴۰ ساعت در دستگاه سولاریوم قرار گیرد و ۲۰۰ هزار تومان هزینه کند.
  هرچند استفاده از این دستگاه از سوی وزارت بهداشت بهدلیل ایجاد خطر و تهدید سلامتی ممنوع شده و این وزارتخانه قول داده گروههای بازرسی، اماکن متخلف را پلمپ کنند اما کم و بیش همچنان مورد استفاده قرار میگیرد و حتی به منازل نیز سرایت کرده است.
  برنزه شدن بهویژه برای دخترانی که قرار است در تابستان ازدواج کنند بسیار متداول و تبدیل به مد شده است.
  از همه اینها گذشته در مدت ۸ ساعتی که برای هر سانس در نظر گرفته شده است، میتوان با موارد زیادی گرمازدگی ناشی از قرار گفتن برای مدتزمان طولانی مقابل آفتاب مواجه شد به طوریکه شخص آسیبدیده به حالت نیمههوش درمیآید و تنها کار از سوی ناجیان غریق که به قول یکی از مسوولان استخرهای روباز کمکهای اولیه را نگذراندهاند، آوردن آب قند است! اگر به مدت یک هفته بهطور مرتب به یکی از این استخرهای روباز سر بزنید میتوانید چهرههای آشنایی ببینید که مشتری پروپا قرص این استخرها هستند که هر بار پوستشان نسبت به دفعه قبل تیرهتر شده است. جالب اینجا است که آنها از تفاوت رنگ ابراز رضایت کرده و خوشحالند که پولشان بیهوده هدر نرفته است!
  <ملیکا> ۲۳ ساله از خردادماه تاکنون برای دهمین بار است که به این استخر مراجعه میکند. رنگ پوستش به قهوهای تند تبدیل شده و از نتیجه راضی است اما باز هم به رنگ دلخواه نرسیده است. او میگوید: پوستم بسیار سفید بود، به همین خاطر تصمیم به تغییر در رنگ پوستم گرفتم. من تنوع را دوست دارم!
  آن یکی کمی جوانتر است و میگوید: عروسی خواهرم نزدیک است، وقت زیادی برایم نمانده، معمولا تمام سانس را جلوی آفتاب میمانم تا زودتر نتیجه بگیرم. چند جلسه هم باید به سولاریوم بروم.
  از دختر نوجوانی که هنوز رنگ پوستش تغییر نکرده است، میپرسم: از دراز کشیدن به مدت طولانی زیر آفتاب حوصلهات سر نمیرود؟ پاسخ میدهد: نه، خود را سرگرم میکنم. از ماندن در خانه که بهتر است. برایم مفرح است و هم زیباتر میشوم!
  هیچ کدامشان از عوارض خطرناک برنزهشدن نمیهراسند، انگار همه چیز را فدای مدتی به ظاهر زیبا و جذابتر شدن میکنند.
  ● کشندهترین نوع سرطان، سرطان پوستی است
  به گفته متخصصان پوست، کشندهترین سرطان، سرطانهای پوستی است اما ازآنجا که این نوع سرطان با چشم مشاهده میشود، سریع تشخیص داده و درمان میشود به همین خاطر در میان مردم وحشت زیادی ایجاد نمیکند.
  جالب است بدانید که برنزه شدن و تیرگی پوست از طریق اشعه آفتاب یا سولاریوم به چه شکل ایجاد میشود؛ سلولهای ملانوسیت بدن رنگدانه ملانین به رنگ قهوهای ترشح میکنند که با افزایش تابش اشعه ماورای بنفش ترشح ملانین نیز افزایش مییابد. بنابراین هر چه رنگ قهوهای از سوی سلولهای ملانوسیت بیشتر ساخته شود، تیرگی پوست بیشتر میشود. به همین خاطر مردم ساکن آفریقا به خاطر داشتن این رنگدانهها، از صدمات نور آفتاب در امان هستند و سرطان پوست در سیاهپوستها نادر است. بدین ترتیب هر چه پوست سفیدتر باشد احتمال بروز سرطان پوست بیشتر است و اگر این افراد برای زیبایی یا هر دلیل دیگر در معرض مستمر و طولانی اشعههای نور آفتاب و سولاریوم قرار گیرند بهدلیل کافی نبودن دفاع بدن، در سالهای آینده زندگیشان به سرطان مبتلا میشوند.
  دکتر سهیلا رضازاده، متخصص پوست و زیبایی درباره مضرات قرار گرفتن در برابر اشعه آفتاب میگوید: اشعههای آفتاب ریسک سرطانهای پوستی را افزایش میدهد به همین خاطر قرار گرفتن در معرض آفتاب به مدت طولانی یا استفاده از دستگاه سولاریوم برای برنزه شدن را توصیه نکرده و آن را نامناسب میدانیم.
  بر این اساس کسانی که پوستشان استعداد تجمع رنگدانه و لک تحت تاثیر تغذیه یا ژنتیک را دارند، آفتاب گرفتن امکان بروز لکهای پوستی در زمینه ژنتیک را افزایش میدهد.
  بیشتر عوارض ناشی از برنزه شدن پس از کمرنگ شدن پوست بدن خود را نشان میدهد. لکهای قهوهای تیره، آفتاب سوختگیهای شدید و... از جمله عوارض سطحی است.
  وی با بیان اینکه آفتاب گاهی میتواند تاثیر درمانی داشته باشد اضافه میکند: اشعههای آفتاب روی انواع مختلف اگزما میتواند نقش بهبودی داشته باشد. از سویی آفتاب ویتامین D را که از طریق لبنیات در پوست ایجاد میشود و همچنین استخوانسازی را فعال میکند. به همین خاطر به افراد پیشنهاد میکنیم در ساعاتی به غیر از ۱۰ صبح تا ۳ بعدازظهر روزانه حدود ۲۰ دقیقه بخشهایی از بدن خود از جمله پاها را در معرض آفتاب قرار دهند.
  به گفته این پزشک، در صورتیکه در ساعات یادشده در معرض آفتاب قرار گرفتیم باید از کرمهای ضدآفتاب استفاده کرده و بهطور مرتب آن را تجدید کنیم چراکه در این چند ساعت، اشعه آفتاب بهطور مستقیم میتابد و ویتامینهای A و B بیشتر روی پوست جذب میشود که مضر است.
  از این متخصص درباره استفاده از دستگاه سولاریوم برای برنزه شدن پرسیدیم که پاسخ میدهد: دستگاه سولاریوم همانند آفتاب عمل میکند که استفاده از آن را مجاز نمیدانیم. در بسیاری از کشورهای سردسیر همانند سوئد که روزهای آفتابی کمی دارند این دستگاهها جایگزین آفتاب هستند و برای جبران ویتامینها مورد استفاده قرار میگیرند اما بهکارگیری این دستگاه برای تغییر رنگ روش درستی نیست.
  دکتر رضازاده استفاده از روغنهای مختلف و آب هنگام آفتاب گرفتن را در جذب نشدن اشعههای مضر موثر میداند و میگوید: یکی از عملکردهای کرمهای ضدآفتاب، برگرداندن نور آفتاب از روی پوست است. البته استفاده از نسکافه، قهوه و آب هویج در تسریع برنزه شدن موثر است و منجر میشود پوست از اشعههای مضر آفتاب کمتر آسیب ببیند. استفاده از کرمهای اتوبرنزه هم میتواند باعث برنزه شدن شود بدون آنکه به پوست ضرری وارد کند.
  وی شناکردن در استخرهای روباز را مناسب دانسته و خاطرنشان میکند: آفتاب در از بین بردن میکروبهای داخل آب نقش اساسی دارد و شنا کردن در استخرهای روباز به خاطر ضدعفونی شدن بسیار مفید است. این متخصص درباره برگشت رنگ پوست به حالت طبیعی تاکید میکند: یقینا افرادی که مدتزمان طولانی و به دفعات زیاد، در معرض آفتاب قرار گرفتهاند در نتیجه برگشت به رنگ طبیعی پوست دیرتر انجام میشود. البته گاهی رنگ پوست همراه با لکهای مختلف ناشی از آفتاب به حالت طبیعی برمیگردد که ماندگار است و نیاز به درمان از طریق لیزر و مزوتراپی دارد.
  ● سولاریوم ممنوع است
  مسوول یکی از استخرهای روباز که روزانه از تعداد زیادی مراجعهکننده استقبال میکند درباره استفاده از دستگاه سولاریوم به اعتماد ملی میگوید: از زمانیکه استفاده از این دستگاه ممنوع شده، دیگر خدماتی در این مورد ارائه نمیشود.
  وی در خصوص موارد گرمازدگی و نحوه امدادرسانی به آنها اضافه میکند: موارد گرمازدگی زیاد اتفاق نمیافتد اگر هم کسی با مشکل مواجه شد با اورژانس تماس گرفته میشود چراکه ناجیان غریق دوره کمکهای اولیه را نگذراندهاند.
  او درباره تامین امنیت مراجعهکنندگان در استخرهای روباز میگوید: محوطه استخر از بیرون دید ندارد و دیوارهای اطراف آن بلند است، البته هنگام ورود هم تمامی افراد باید تلفنهای همراه دوربیندار خود را تحویل دهند تا زمینهای برای سوءاستفاده ایجاد نشود.
  چندی پیش سردار نجفی، رئیس پلیس مرکز نظارت بر اماکن عمومی نیروی انتظامی درباره تامین امنیت این اماکن خاطرنشان کرده بود: ما چیزی به نام پلیس استخر نداریم اما بانوان پلیس از این اماکن بازدید میکنند و در صورت تخلف با آنها برخورد خواهند داشت.
  به گفته وی، متصدی محیطهای ورزشی یا تفریحی بهخصوص استخر روباز، باید حریمی ایجاد کند که مطلقا تهدیدکننده حریم خصوصی افراد نباشد و استفاده از دوربین مداربسته، دوربین عکاسی و... که بهنوعی تعرض به حریم شخصی تلقی میشود باید ممنوع باشد. مسوول آن مجموعه موظف است بر اساس دستورالعملها کار کند و در صورت تخلف، او مسوول است.
  ● گزارش یکهزار و ۲۵۰ مورد تخلف در استخرها
  رعایت بهداشت این اماکن از دیگر مباحث مهمی است که باید توجه ویژهای نسبت به آن انجام شود چرا که محل آفتاب گرفتن و همچنین استخر میتواند زمینه انتقال بیماریهای مختلف را فراهم کند. این در حالی است که در بسیاری از این استخرها، مراجعهکنندگان با بدنهای روغنی و چرب که برای برنزه شدن مورد استفاده قرار میگیرد، وارد استخر میشوند. از سوی دیگر تعداد زیادی از افراد فضای مناسبی برای قرار گرفتن در معرض آفتاب پیدا نمیکنند به همین خاطر از اطراف استخر استفاده میکنند.
  در اینباره با مهندس غلامی مدیر نظارت بر اماکن عمومی وزارت بهداشت گفتوگو کردیم. او میگوید: استخرها جزو اماکن عمومی خاصی هستند که با توجه به وضعیتشان از لحاظ بحث انتقال بیماریهای مختلف از جمله قارچی، پوستی، رودهای و عفونی از اهمیت ویژهای برخوردار هستند.
  بهطور کلی بحث بهداشت در استخرهای روباز یا سرپوشیده تفاوتی ندارد، این در حالی است که احتمال گندزدایی در استخرهای روباز از طریق نور آفتاب وجود دارد اما از لحاظ آلودگیهای ثانوی در معرض خطر بیشتری از جمله گرد و غبار و آلودگی محیطی قرار دارند.
  وزارت بهداشت ضوابط خاصی برای استخرهای روباز بهطور ویژه ندارد، ضوابط کلی است و بازرسان این وزارتخانه، بهطور مرتب از این اماکن در سراسر کشور بازدید میکنند بهطوری که در سال ۸۶ یکهزار و ۲۵۰ مورد تخلف استخرها به دستگاه قضایی گزارش شد که به تعطیل شدن ۴۳ استخر به صورت موقتی منتهی شد، البته بیشتر تخلفات مربوط به کیفیت آب بود.
  به گفته این کارشناس، مسوولان استخرها باید ضوابط و دستورالعملها را رعایت کنند، آنها موظفند آب تمیز گندزداییشده را در اختیار مراجعهکننده قرار دهند و افراد را مجبور کنند قبل از ورود به استخر وارد حوضچه شوند. باید نسبت به نصب مایع دستشویی با لولهکشی اقدام کنند. این مساله بهویژه در استخرهای روباز برای شستوشوی بدن چرب بسیار اهمیت پیدا میکند. بهتر است آب استخر همیشه در گردش باشد و آب راکد و مانده نباشد. متصدی موظف است تجهیزات لازم برای گندزدایی و شستوشوی مستمر استخر در اختیار قرار دهد. نباید فراموش شود افراد قبل از ورود به استخر باید حتما دوش بگیرند تا بیماریهای مختلف منتقل نشود. بهویژه بانوان که از لوازم آرایشی استفاده میکنند پیش از ورود به استخر باید صورت خود را بهخوبی بشویند.
  مهندس غلامی با تاکید بر اینکه وزارت بهداشت مجوز آفتاب گرفتن و برنزه شدن در محلی را هرگز صادر نمیکند، ادامه میدهد: مجوز بهرهبرداری استخرها از سوی سازمان تربیتبدنی داده میشود که طبق موافقتهایی که از قبل صورت گرفته پیش از فعالیت آن مکان باید از وزارت بهداشت استعلام شود.
  بر این اساس از آنجا که آفتاب گرفتن برای سلامتی خطرناک است قطعا وزارت بهداشت مجوزی برای این کار صادر نمیکند. اما متاسفانه در سال جاری برای آغاز به کار استخرها از هیچکدام از دانشگاههای شهید بهشتی، تهران و علوم پزشکی ایران استعلام نشد.
  وی تصریح کرد: مجوز بهرهبرداری صرفا برای برنزه شدن ارائه نمیشود بلکه آن محل بهعنوان استخر سرپوشیده یا روباز فعالیت خود را آغاز میکند.

  زهرا جعفرزاده
  روزنامه اعتماد ملی
  آینده کتابی است که امروز می نویسی!
  چیزی بنویس که در آینده از خواندن آن لذت ببری...

 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many
   

 3. #62

  آقا طـــــــــــــــــــــــه

  Taha آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی شیمی
  پوینت
  6,135
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  7,350
  تشكر شده 18,750 بار در 4,232 پست

  انواع ماسک گیاهی برای زیباتر شدن پوست

  چرا از لوازم آرایش استفاده می کنیم؟ هیچ فکر کرده اید چرا عادت کرده ایم صبح ها بلافاصله پس از شست وشوی صورت با انواع کرم ها و پودرهای آرایش به جان صورتمان بیفتیم تا شاید بتوانیم لک ها و چین و چروک ها را از نظر مخفی کنیم. پوشاندن صورت با انواع کرم پودر و پن کیک در طولانی مدت نه تنها باعث از بین رفتن جوش صورت و کمرنگ شدن لکه ها نمی شود که بروز جوش های ریز پوستی و چین و چروک در ناحیه گونه، زیر چشم و اطراف لب را افزایش می دهد.
  اما اینکه چه کنیم که پوستمان که آینه بدن است، همیشه سالم و شاداب باشد سئوالی است که پاسخش انجام چند کار ساده و به نظر پیش پا افتاده است. (صرف نظر از برخی بیماری های پوستی که علائم خاص داشته و باید تحت نظر پزشک متخصص انجام گیرد.) فقط صبح ها از صابون استفاده کنید. برای پاک کردن صورتتان به خصوص اگر چرب و آکنه ای است از پاک کننده هایی مثل انواع ژل، تونیک یا شیرپاک کن استفاده کنید.
  شست وشوی صورت با آب میوه های طبیعی در بسیاری موارد باعث از بین رفتن لک های پوستی و براق شدن پوست می شود. انگور را له کنید و آب آن را به صورتتان بمالید. پس از ۲۰ دقیقه با آب نیمه گرم بشویید. پس از مدتی کوتاه تغییرات در پوستتان را به روشنی خواهید فهمید.
  برای پاک کردن صورت از جوش های سرسیاه و زیرپوستی هفته ای یک بار بخور دهید. اگر پوستتان چرب است بخور لیمو و نعناع بدهید. اگر پوستتان معمولی است سراغ اسطوخودوس بروید و از بابونه برای پوست خشک استفاده کنید. ترجیحاً بعد از انجام بخور از هیچ نوع کرم آرایشی استفاده نکنید، اگر صورتتان خشک است با یک لایه کرم مرطوب کننده بپوشانید.
  صورتتان را ورزش دهید. ابتدا صورت را با یک لایه کرم مرطوب کننده بپوشانید، سپس به آرامی صورتتان را ماساژ دهید. انگشتان دست را روی گونه گذاشته و به آرامی با نرمش دایره وار به سمت گوش ها ببرید. انگشتتان را روی صورت قرار داده و برخلاف جاذبه زمین به طرف بالا بکشید.
  انگشتان را بالای پلک گذاشته و به آرامی به گوشه خارجی بکشید. حرکت ژاکه انجام دهید. ژاکه حالتی است مثل نیشگون که از دور چانه شروع شده و سپس دو طرف صورت انجام می شود. ژاکه باعث می شود، چربی های زیر پوست به سطح پوست آمده و در یک محل جمع نشود.
  دهان خود را به حالت O در آورده و به طرف چپ و راست حرکت دهید. لب ها را نیز به طرف بالا و پایین برده و سپس جمع کنید. لب ها را مثل O باز کرده و پس از ده ثانیه به حالت اول برگردانید. حرکات دایره وار دهان و لب ها به تقویت ماهیچه های این ناحیه کمک کرده و از افتادگی آن جلوگیری می کند.
  هرگاه بیکار شدید به گذاشتن ماسک بپردازید. یکی از مناسب ترین راه ها برای سالم و زیبا ساختن پوست استفاده از ماسک میوه است. در این فصل که هر نوع میوه ای را می توان یافت گذاشتن ماسک بسیار توصیه می شود. در اینجا به معرفی چند نوع ماسک میوه که می تواند تغییرات مثبت در پوست شما ایجاد کند، می پردازیم:
  ● ماسک آناناس
  آب آناناس را گرفته و روی صورتتان بمالید و ده دقیقه ماساژ دهید. پس از ۵ دقیقه صورتتان را بشویید. آب آناناس تقویت کننده ماهیچه های صورت است. خاصیت آرام سازی داشته و از خستگی پوست جلوگیری می کند.
  برای صاف و براق شدن پوست ۶۰ گرم آناناس را آب گرفته و با ۶۰ گرم مغز بادام شیرین پودر شده مخلوط کنید و به مدت ۱۵ دقیقه روی صورتتان به خصوص نواحی تیره بزنید.
  ● ماسک سیب
  نصف سیب را رنده نموده و با یک قاشق چای خوری ماست، یک قاشق چای خوری آرد جو دو سر و دو قاشق آبلیموی تازه مخلوط کنید و نیم ساعت روی پوستتان بمالید. این ماسک همانند پیلینگ عمل کرده و به پاکسازی پوست کمک می کند. برای نتیجه مطلوب این ماسک را هفته ای یک بار روی پوستتان بمالید.
  ● ماسک هلو
  یک عدد هلو را رنده کرده و با ۵۰ گرم ماست همانند یک کرم روی صورتتان بمالید تا ۱۵ دقیقه بماند. مالیدن هر روزه این ماسک باعث می شود تا پوست هیچ گاه خشک نشود. ضمن اینکه تقویت کننده است و به ماهیچه ها استحکام می بخشد.
  برای مقابله با تاثیرات نامطلوب گرمای روی پوست از ماسک نعناع استفاده کنید. یک عدد خیار را رنده کرده و با نعناع تازه کوبیده شده و یک قاشق چای خوری آبلیموی تازه و یک عدد سفیده تخم مرغ مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه روی صورتتان بمالید.
  این ماسک به دلیل دارا بودن خیار و نعناع نقش مفیدی در کاهش التهابات پوستی ایفا می کند.
  ● ماسک موز
  دو عدد موز را رنده کرده با دو قاشق عسل و دو قاشق ماست به مدت نیم ساعت روی پوستتان ماساژ دهید.
  این ماسک شفاف کننده بوده و در درازمدت لکه های پوستی را برطرف می کند.
  ● ماسک شیر و سیب
  یک عدد سیب را رنده کرده و با شیر مخلوط کنید و به مدت ۲۰ دقیقه هر روز پوستتان را با آن پاکسازی کنید. این ماسک لایه بردار بوده و پوست را جلا می بخشد.
  پس از انتخاب ماسک مناسب نوبت به رعایت رژیم غذایی می رسد. روزانه حداقل هشت لیوان آب بخورید.
  حداقل هفته ای یک وعده به ماهی اختصاص دهید. امگا سه موجود در روغن زیتون، ماهی و گردو در حفظ سلامت پوست بسیار موثر است.
  از ویتامین A و C غافل نشوید. ویتامین A به ضدچروک معروف است. این ویتامین را در سیب زمینی، سبزی های دارای برگ سبز تیره، جگر، روغن ماهی و هویج، هندوانه و هلو می توانید پیدا کنید.
  ویتامین C هم کمک بزرگی به تولید کلاژن در سلول های پوست می کند. مرکبات، فلفل قرمز، حبوبات و کلم برای افرادی که به دلیل استعمال سیگار و بالارفتن سن دچار کمبود کلاژن اند، بسیار مفید است.
  روی نیز به تولید کلاژن بسیار کمک می کند. آرد جو دوسر، گوشت قرمز و کدو منبع غنی از روی به شمار می روند.
  ویتامین E که در حبوبات، سویا و جوانه گندم یافت می شود به خشکی پوست و کاهش تاثیرات ناشی از تماس مستقیم با نور خورشید و جلوگیری از تخریب ساخت پوست کمک کرده و پیری سلول های پوست را به تعویق می اندازد.



  پارسی طب
  آینده کتابی است که امروز می نویسی!
  چیزی بنویس که در آینده از خواندن آن لذت ببری...

 4. #63

  آقا طـــــــــــــــــــــــه

  Taha آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی شیمی
  پوینت
  6,135
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  7,350
  تشكر شده 18,750 بار در 4,232 پست

  انواع ماسک برای پوست نرمال

  ▪ ماسک نعناع:
  مقداری نعناع تازه را له كرده ویك قاشق سوپخوری روغن بادام شیرین به آن اضافه كنید تا بصورت خمیر درآید،بعد روی تمام صورت قرار داده پس از نیم ساعت با آب ولرم شسته وبعد كمی گلاب بصورت بمالید، سپس از كرم تقویتی استفاده كنید.
  ▪ ماسک گیلاس:
  گیلاس حاوی ویتامین هی زیادی است.آن را به تنهایی له كرده روی تمام پوست به مدت نیم ساعت قرار دهید، سپس با آب ولرم شسته وكمی گلاب بزنید.
  ▪ ماسک زردآلو:
  دو عدد زرد آلوی رسیده را پوست كنده با مقداری كوبیده جوانه گندم ویك قاشق عسل مخلوط كرده خوب به هم بزنید تا به شكل خمیر در آید وروی تمام صورت بخوابانیدپس از نیم ساعت شسته وكرم مرطو ب كننده به پوست بزنید.
  ▪ ماسک موز:
  دو عدد موز متوسط را با یک عدد چنگال له کنید (البته زیاد له نکنید در غیر اینصورت بسیار رونده و شل می شود) اگر مایل بودید مقداری عسل هم به آن اضافه کنید. بعد روی پوست صورتتان بمالید و بگذارید ۱۰ دقیقه بماند سپس صورت خود را با آب سرد بشویید. (این ماسک را در یخچال نگهداری کنید.)
  ▪ ماسک هویج : ۲
  الی ۳ عدد هویج بزرگ را پخته و سپس له کنید. بعد ۴ قاشق عسل به آن اضافه کنید و با هم مخلوط نمایید. به آهستگی بر روی پوست خود بمالید و پس از ۱۰ دقیقه با آب سرد صورت خود را بشویید. ( آیا می دانستید: هویج میوه بومی افغانستان است. هویج اولین بار ۵ سال قبل از میلاد مسیح در نواحی مدیترانه کاشته شد و حدود در قرن ۱۶ انواع هویج به اروپا و انگلستان معرفی شدند. هویجها در طبیعت وحشی عمل می آیند و سرشاز از ویتامین "A,C، ویتامین B" و پتاسیم می باشد.

  ایران مانیا
  آینده کتابی است که امروز می نویسی!
  چیزی بنویس که در آینده از خواندن آن لذت ببری...

 5. #64

  آقا طـــــــــــــــــــــــه

  Taha آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی شیمی
  پوینت
  6,135
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  7,350
  تشكر شده 18,750 بار در 4,232 پست

  انواع ماسک برای پوست خشک

  ● چگونه ماسک های زیبایی طبیعی بسازیم:
  هر چند در فصل تابستان آفتاب دائمی نداشته باشیم ولی پوست و مو خشک ، دی هیدراته و تیره خواهد شد.
  پس بیایید با استفاد هاز این دستورالعمل های تماما طبیعی که حاوی تنها چند چیز ساده و سهل الوصول است پوست و موی خود را درخشان و براق کنید.
  ▪ ماسک هلو :
  هلو را له كرده چند دقیقه بر روی پوست می گذاریم.
  ▪ ماسک نارگیل :
  گرد نارگیل را در شیر حل كرده خوب به هم بزنید تا خمیری شكل شود سپس آنرا بر روی صورت مالیده بگذارید تا خشك شود، سپس با آب ولرم بشوئید. آب خیار را باخامه مخلوط كرده مدت نیم ساعت محلول را بر روی صورت بگذارید،این ماسك خاصیت آبرسانی دارد. ماسک عسل و زرده تخم مرغ: ۱ قاشق سوپخوری عسل (پوست را تحریک و نرم می کند)+۱ عدد زرده تخم مرغ (در پوست نفوذ کرده و آب رسانی می کند)+یک دوم قاشق چایخوری روغن بادام ( درپوست نفوذ کرده و آب رسانی می کند) +۱ قاشق سوپخوری ماست (پوست را نرم و لطیف کرده و سپس آنرا سفت و محکم می کند) تمامی این مواد را با هم مخلوط کرده و به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بر روی پوست خود بگذارید و بعد با آب ولرم بشویید.
  ▪ ماسک توت فرنگی :
  ۸ الی ۹ عدد توت فرنگی را با استفاده از یک چنگال له کرده و ۳ قاشق سوپخوری عسل را به آنها اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. فقط زیاد هم نزنید چون ممکن است رونده و شل شود. بلافاصله بر روی پوست صورتتان بمالید و پس از چند دقیقه آن را بشویید.
  (آیا می دانستید توت فرنگی برای رومی ها به خاطر خصوصیات و استفاده های پزشکی با ارزش بوده و به همان اندازه که مرکبات ویتامین C دارند، توت فرنگی هم دارد و خطر ابتلا به سرطان های دستگاه گوارش و روده ای را بطور چشمگیری کاهش می دهند.)
  ▪ ماسک سبزیجات :
  منتخبی از سبزیجات مانند: کلم پیچ، هویج ها، خیارها، گوجه فرنگی، کرفس، کاهو، اسفناج ، جوانه لوبیا را کاملا بشویید. سپس در یک مخلوط کن ریخته و آنها را خرد و ریز کنید تا له شود و یا اینکه در هاون ریخته و بکوبید سپس چند قطره روغن "jojoba" اضافه کنید. این مخلوط را بروی پوست بمالید و پس از ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آنرا بشویید.

  ایران مانیا
  آینده کتابی است که امروز می نویسی!
  چیزی بنویس که در آینده از خواندن آن لذت ببری...

 6. #65

  آقا طـــــــــــــــــــــــه

  Taha آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی شیمی
  پوینت
  6,135
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  7,350
  تشكر شده 18,750 بار در 4,232 پست

  انواع ماسک برای پوست چرب

  ▪ ماسک آلوی قرمز :
  برای تهیه ماسك آلوی قرمز كافی است هسته آلوی قرمز را درآورید و سپس آلوها را له كنید و چندقطره روغن بادام شیرین به آن اضافه كنید و خوب مخلوط نمایید و سپس به مدت۲۰ دقیقه آن را برروی پوست بمالید و آنگاه باپنبه آغشته به گلاب آن را پاك كنید.
  ▪ ماسک لیمو ترش:
  برای تهیه ماسك لیموترش آب۲ لیمو را بگیرید و با ۱قاشق عسل گرم، مخلوط كنید و روی پوست بمالید و پس از۲۰ دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاك كنید.
  ▪ ماسک هویج :
  ماسك هویج نیز به وسیله آب هویج تهیه می شود. برای این منظور مقداری آب هویج را با ماست مخلوط كنید و با انگشت روی پوست بمالید و پس از۲۰ دقیقه آن را با پنبه آغشته به گلاب پاك كنید.
  ▪ ماسک کدوحلوایی :
  مقداری كدو حلوایی رسیده را له كرده بصورت ماسك برای متعادل ساختن چربی پوست صورت استفاده كنید.
  ▪ ماسک سفیده تخم مرغ:
  یك عدد سفیده تخم مرغ را خوب بزنید پس از كف كردن به آن نصف لیوان لیمو ترش اضافه كنید وبه هم بزنیدو روی تمام پوست بمالیدپس از ۱۵ دقیقه با آب ولرم بشوئید.
  ▪ ماسک پرتقال و لیمو:
  دو قاشق آب پرتقال و یك قاشق آب لیمو ترش را خوب مخلوط نموده بصورت بمالید و بعد از ۱۵دقیقه با آب ولرم بشوئید.
  ▪ ماسک خیار:
  خیار را پخته له كنید ،به صورت ماسك روی صورت بگذارید وپس از۲۰ دقیقه با آب ولرم بشوئید.
  ▪ ماسک زرده تخم مرغ وآوکادو:
  ۱ قاشق سوپخوری خاک رس (خاک رس یا خمیر پاک کننده که به شکل پودر در تمام مغازه ها و فروشگاه های غذایی بهداشتی موجود است) + ۱ عدد زرده تخم مرغ + یک چهارم قاشق آوکادو له شده + مقداری روغن فندوق( برای اینکه یک مخلوط نرم داشته باشیم) را با هم مخلوط کرده و بر روی پوست خود به مدت ۱۵ الی ۲۰ دقیقه گذاشته و بعد با آب ولرم بشویید.
  (زرده تخم مرغ وآوکادو رطوبت از دست رفته پوست را دوباره باز می گرداند ،خمیر پاک کننده ترشحات چربی پوست را خشک کرده ، روغن فندق این حالت را در پوست تعدیل کرده و آن را تقویت می کند. )
  ▪ ماسک سیب :
  یک عدد سیب رنده شده را با ۵ قاشق سوپخوری عسل مخلوط کنید و سپس روی پوست صورتتان بمالید و پس از ۱۰ دقیقه با آب سرد بشویید. (آیا می دانستید که زنبورها ممکن است مسافت ۵۵ هزار مایل (حدودا ۱۰۱۰۰۰ کیلومتر) را پرواز کنند و به روی بیش از ۲ میلیون گل بنشینند و شهد جمع آوری کنند که تنها برای درست کردن تقریبا نیم کیلو عسل کافی است. عسل حاوی قندهایی مانند فروکتوز، گلوکز و همچنین آب می باشد. علاوه بر اینها حاوی دیگر قندها، آنزیمها ، مواد معدنی، ویتامین ها و اسیدهای آمینه می باشد.)
  ▪ ماسک گوجه فرنگی:
  یک عدد گوجه فرنگی را خوب له کنید و بگذارید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه روی پوستتان بماند. سپس پوستتان را با آب گرم بشویید. پوست های چرب نسبت به موادپاك كننده و موادآرایشی و دارویی حساس هستند و ممكن است در اثر مصرف موادپاك كننده یا محلول های الكل دار دچار قرمزی، خشكی، خارش یا پوسته ریزی شوند.
  دراین صورت باید مصرف هرگونه شیرپاك كن، محلول های طبی و داروهای موضعی را متوقف و به پزشك مراجعه كرد تا پمادساختنی (تركیبی) التیام دهنده ای را تجویزكند. روی پوست های چرب كه اینگونه تحریك شده اند نباید پماد یا كرم بتامتازون، تریامسینولون، هیدروكورتیزون یا فلوسینولون مالید و نیز دراین مواقع نباید صابون اسیدی مصرف كرد. افرادی كه پوست چرب دارند باید مصرف چربی و قند را به حداقل برسانند و غذاهایی مثل خرما، پسته، فندق، گردو، شكلات و موز را بسیاركم مصرف كنند. این افراد برای كنترل چربی پوست خود و برخورداری از یك پوست شاداب و خوب باید خواب كافی، اعصاب راحت و تغذیه مناسب داشته باشند و هرچه می توانند سبزی و میوه مصرف كنند.

  ایران مانیا
  آینده کتابی است که امروز می نویسی!
  چیزی بنویس که در آینده از خواندن آن لذت ببری...

 7. #66

  آقا طـــــــــــــــــــــــه

  Taha آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی شیمی
  پوینت
  6,135
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  7,350
  تشكر شده 18,750 بار در 4,232 پست

  پاک سازی پوست

  یکی از مراقبتهای اساسی پوست، پاکسازی پوست است. پاکسازی پوست می تواند با حذف سلولهای مرده ی سطح پوست و برداشتن گرد و غبار و مواد آرایشی و چربی اضافی در سطح پوست و باز کردن منافذ آن، باعث تنفس پوست شود.
  چندین گروه پاککننده داریم، مثل: شیر پاککنها، کرمهای پاککننده، لوسیونهای تمیزکننده، فومها و یا فرآوردههای کفزا، صابونهای آرایشی و پاککنندههای آرایش چشم.
  ● شیر پاککن:
  امولوسیون روغن در آب است، اما نسبت آب به روغن آن زیاد بوده، پس به راحتی در آب حل می شود و از سطح پوست شسته می شود.
  ● کرمهای پاککننده:
  این کرمها روغن بیشتری نسبت به شیرپاککنها دارند و غلیظترند و برای ماساژ دادن بر روی پوست مفیدند و برای پوستهای بسیار خشک یا پاکسازی عمیق بسیار مناسباند.
  ● مواد کفزا:
  بسیار سریع عمل می کند و برای هر نوع پوستی می تواند به کار رود.
  ● صابونهای معمولی:
  به دلیل به هم زدن PH نرمال پوست، برای شست و شوی صورت مناسب نیستند و بهتر است از صابونهای مخصوص آرایش استفاده کنید.
  ● مرطوبکنندهها:
  مرطوبکنندهها انواع مختلفی دارند، مثل همومکتانتها (جاذب رطوبتها)، هیدراتانتها (مرطوبکنندهها) و مواد پوشاننده که اینها باعثن جذب رطوبت از محیط اطراف شده یا آب را از لایههای عمقی پوست به سطح پوست می آورد و به این ترتیب کمبود رطوبت پوست را جبران می کنند.
  ● مواد پوشاننده:
  از دیگر مرطوب کنندهها که به صورت امولوسیون روغن در آب (روغنها، مومها و مشتقات چربیها)، به صورت یک لایه روی پوست قرار می گیرند و جلوی تبخیر آب از سطح پوست را می گیرند. بدین ترتیب میزان رطوبت لایه ی سطحی پوست را افزایش می دهند و باعث حفظ رطوبت پوست می شوند.
  ● بگذار پوستت نفس بکشد
  بُخور و کمپرس هم از راههای مناسب برای صاف کردن پوست هستند.
  ● بُخور : باعث پاک سازی عمیق منافذ پوست و خونرسانی بهتر به آن می شود و چربی و ذرات اضافی پوست را از بین میبرد.
  برای بُخور دادن، دو لیتر آب را در یک ظرف تمیز بجوشانید. اگر پودر بخور گیاهی مثل پودر گل بابونه یا گل ختمی دارید، دو قاشق سوپ خوری از آن را در ظرف آب جوش ریخته و ظرف را از روی حرارت بردارید. سپس سر خود را بالای ظرف آب بگیرید و یک حوله ی تمیز روی سر خود بیندازید.
  زمان بُخور برای پوستهای معمولی و چروکدار ۵ دقیقه و برای پوستهای چرب ۵ تا ۱۰ دقیقه است. اگر از پودر بُخور استفاده نکردید(یعنی فقط با آب)، زمان طولانیتری پوست خود را بُخور دهید.
  ● کمپرس: برای پوستهای خشک و حساس روش بسیار مناسبی است. برای کمپرس مثل بُخور، آب را بجوشانید و پودر بُخور را به آن اضافه کنید. ۵ دقیقه صبر کنید. سپس محلول مذکور را صاف کرده و حوله ی تمیزی را به این محلول آغشته کنید و این حوله را ۵ تا ۱۰ دقیقه روی پوست صورت خود قرار دهید. (یادتان نرود که دو تا سوراخ برای جای چشمها در حوله باز کنید!)
  می توانید بلافاصله پس از کمپرس داغ از کمپرس سرد نیز استفاده کنید. این عمل برای درمان جوش و التهاب پوست بسیار مفید است.
  بهتر است در زمان استفاده از کمپرس تمرکز داشته باشید و آرام و عمیق نفس بکشید.

  علوم ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند
  آینده کتابی است که امروز می نویسی!
  چیزی بنویس که در آینده از خواندن آن لذت ببری...

 8. #67

  آقا طـــــــــــــــــــــــه

  Taha آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی شیمی
  پوینت
  6,135
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  7,350
  تشكر شده 18,750 بار در 4,232 پست

  بیش از یک بار ممنوع

  ● پاسخ به برخی باورهای غلط پیرامون تیغ های اصلاح
  متخصصان پوست و مو همواره با بیمارانی مواجه می شوند که در نتیجه استفاده از تیغ (برای اصلاح موها) به عوارضی دچار شده اند، مثل جوش های پس از اصلاح در ناحیه گردن آقایان و جوش ها و لک های بعد از آن در ناحیه ساق پای خانم ها. اصلاح با تیغ (یا به اصطلاح shave کردن) عبارت است از برداشتن موهای صورت یا بدن توسط یک تیغ تیز به گونه ای که بتواند موها را همسطح پوست قطع کند.
  اصلاح با تیغ عموماً در آقایان برای برداشتن موهای صورت و در خانم ها برای برداشتن موهای ساق پا و ساعد به کار می رود، منتها گاهی دیده می شود که خانم ها و آقایان موهای صورت، سینه، شکم، ساق پا، ران، ساعد، ناحیه شرمگاهی و دیگر قسمت های بدن را با تیغ اصلاح می کنند. در بیشتر جوامع، در خانم ها وجود موی صورت پسندیده نیست و یکی از راه های حذف این موها تیغ زدن است.
  تاریخچه اصلاح کردن به صد هزار سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد. در آن زمان انسان ها برای کندن موهای خود از دو تا گوش ماهی (صدف) استفاده می کردند، به گونه یی که موها را بین آنها گیر می انداختند و می کندند. اما استفاده از تیغ برای زدودن موها به سه هزار سال قبل از میلاد مسیح برمی گردد که در آن زمان از سنگ چخماق برای درست کردن تیغ های یکبار مصرف استفاده می کردند.
  از همان زمان ها با به کارگیری فلزات، ساخت تیغ های دائمی از جنس مس شروع شد. امروزه تیغ های مسی هنوز هم در هند و مصر یافت می شوند. در یونان در پانصد سال قبل از میلاد، اصلاح کردن صورت در مردان بسیار رایج بوده است. امروزه اصلاح صورت با تیغ یکی از کارهای روزمره بسیاری از آقایان است که از دوران جوانی این کار را آغاز می کنند. برای بسیاری از آنها، داشتن صورتی صاف و اصلاح شده، برای آغاز یک روز خوب کاری اعتماد به نفس خاصی را به فرد می دهد.
  در حال حاضر دو نوع کلی از تیغ های اصلاح وجود دارد، تیغ های مستقیم که در پیرایشگاه های مردانه به کرات مورد استفاده قرار می گیرند؛ بدین ترتیب که در یک وسیله فلزی خاص تیغ های یکبار مصرف برای هر بار استفاده جایگزین می شوند. دیگری تیغ های ایمنی هستند که در انواع مختلف ساخته می شوند، مانند تیغ های دولبه، تیغ های کارتریج و یکبار مصرف که در این میان تیغ های کارتریج گران ترین و تیغ های یکبار مصرف ارزان ترین انواع تیغ ها هستند.
  کرم ها و صابون های اصلاح؛ کرم ها و صابون های اصلاح به عنوان یک لغزنده کننده (لوبریکانت) و مرطوب کننده عمل می کنند، همچنین نشان دهنده نواحی هنوز اصلاح نشده هستند. ژل های اصلاح ممکن است پوست را خشک کنند. اخیراً کرم های اصلاحی به بازار عرضه شده است که غنی از مواد نرم کننده و روغن هستند (مثل روغن TEA TREE که نقش ضدعفونی کننده دارد). روش ارزان تر از اینها، استفاده از صابون و درست کردن کف صابون با آب گرم و سپس استفاده از فرچه مخصوص اصلاح است.
  ماشین های اصلاح؛ ماشین های اصلاح به وسیله تیغ های دوار که پشت یک صفحه فلزی سوراخ سوراخ قرار دارند، کار می کنند. این صفحه از برخورد مستقیم پوست با تیغ جلوگیری می کند. امروزه مدل های مختلف و متعددی از این ماشین ها وجود دارند که هدف همگی آنها اصلاح راحت تر، سریع تر و موثرتر است. جهت حرکت ماشین روی پوست بسته به نوع تیغ های شان متفاوت است. برای تیغ های مدور بهتر است حرکت دایره یی و برای تیغ های سیلندری یا نوسانی بهتر است به صورت حرکات بالا و پایین رونده باشد.
  معمولاً ماشین های اصلاح نیازی به استفاده از لوسیون قبل یا بعد از اصلاح ندارند و می توان خشک استفاده کرد. نکته یی که وجود دارد این است که این ماشین ها باید برای هر فرد به صورت شخصی استفاده شود، چرا که تماس مستقیم این ماشین ها با پوست صورت می تواند عوامل عفونی میکروبی و قارچی را به راحتی به فرد دیگر منتقل کند. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتی در صورت استفاده شخصی از دستگاه پس از هر بار استفاده صفحه فلزی با کمی الکل پاک شود.
  برخی شرکت های سازنده، محلول های ضدعفونی کننده خاصی را برای استفاده بعد از اصلاح عرضه می کنند که می توان از آنها نیز استفاده کرد. پس از هر چند بار اصلاح صفحه فلزی دستگاه را جدا کرده، اولاً از لابه لای تیغ ها، قطعات مو را با فرچه های مخصوص کوچک پاک کنید و ثانیاً صفحه فلزی را با آب و صابون شسته و خشک کنید. اگر فردی موهای ریشش بلند باشد، باید ابتدا با قیچی یا یک دستگاه پیرایشگر الکتریکی موها را به حد کافی کوتاه کرده و سپس از ماشین های اصلاح استفاده کند.
  ● آیا تیغ موجب ضخیم شدن و افزایش رشد مو می شود؟
  تیغ زدن موها تاثیری بر ضخیم شدن و افزایش رشد موها ندارد، اما موجب می شود موی در حال استراحت به فاز فعال برود و این همان چیزی است که متخصصان پوست و مو از آن هنگام لیزردرمانی استفاده می کنند، بدین ترتیب خانمی که می خواهد برای درمان موهای زائد صورت از لیزردرمانی استفاده کند باید قبل و حین درمان با لیزر، موهای زائدش را با تیغ اصلاح کند.
  ● آیا زدودن موهای زیر بغل به ویژه در خانم ها با سرطان سینه ارتباط دارد؟
  پاسخ به این سوال بسیار مشکل است. در تحقیقی که در سال ۲۰۰۳ در مجله اروپایی پیشگیری از سرطان به چاپ رسید بین مصرف مکرر ضدعرق ها و خوشبوکننده ها و زدودن موهای زیر بغل با تیغ و به ویژه شروع سرطان سینه در سنین پایین ارتباطی وجود داشته است. در این تحقیق علت این مساله جذب بیشتر املاح آلومینیوم به دنبال تیغ زدن ناحیه مطرح شده است. املاح آلومینیوم مکرراً در ترکیبات خوشبوکننده و ضدتعریق زیر بغل به کار می روند.
  ● اصلاح با تیغ چه عوارضی را ایجاد می کند؟
  بریدگی، خراشیدگی، تحریک و احساس گم کردن چیزی از عوارض اصلاح با تیغ محسوب می شوند. برخی افراد که دارای موهای مجعد هستند پاسخ التهابی نامناسبی به اصلاح با تیغ می دهند که به آن سودوفولیکولیت ریش یا RAZER BUMPS گفته می شود که ناشی از فرورفتن نوک موهای بریده شده با تیغ، داخل پوست و ایجاد جوش های التهابی است. بسیاری از عوارض را می توان با استفاده از تیغ تازه، مصرف زیاد لوبریکانت و پرهیز از فشار زیاد تیغ روی پوست و همچنین استفاده از فرچه اصلاح به حداقل رساند.
  از عوارض دیگر تیغ خونریزی و نیز بر جا ماندن (گاهی از مواقع) جوشگاه های بدشکل روی پوست است. اگر افراد برای اصلاح از تیغ های شخصی استفاده نکنند امکان انتقال بیماری های ویروسی مثل ایدز و هپاتیت وجود دارد. به همین دلیل افراد هنگام مراجعه به پیرایشگاه ها و آرایشگاه ها، باید دقت کنند تیغ های مصرفی نو باشند. از دیگر مشکلات شایع استفاده از تیغ، سوختگی با تیغ است. در این حالت یک خراش خفیف قرمز رنگ ظاهر شده و معمولاً پس از چند ساعت، تا یکی دو روز (بسته به شدت آن) رفع می شود. در موارد شدید، سوختگی می تواند با جوش هایی در اطراف موهای اصلاح شده یا جوش های چرکی همراه شود.
  سوختگی به ویژه در افرادی که موهای ضخیم را در نواحی با پوست حساس تیغ می زنند (مثل کشاله ران، زیر بغل، سینه و ریش) شایع تر است. از دیگر علل سوختگی با تیغ، تیغ زدن های پشت سر هم، استفاده از تیغ کند، اصلاح با تیغ به صورت خشک، فشار زیاد هنگام اصلاح، اصلاح بیش از حد سریع یا خشن و اصلاح در خلاف جهت رویش موها است. راه های پیشگیری از این سوختگی عبارتند از مرطوب کردن صورت، استفاده از فرچه اصلاح و کف صابون، استفاده از ژل مرطوب کننده، اصلاح در جهت رویش موها، اجتناب از اصلاح کردن های مکرر و پشت سر هم، پرهیز از خاراندن یا تحریک بعد از اصلاح، پرهیز از فرآورده های محرک مثل ادکلن و عطرها روی ناحیه اصلاح شده و استفاده از کرم های after shave حاوی نرم کننده ها و مرطوب کننده.
  ● آیا تیغ های مصرفی خانم ها با آقایان تفاوتی دارد؟
  برخی از کارخانه ها تیغ هایی طراحی کرده اند که کارتریج آنها با ظرافت خاصی روی پوست قرار می گیرد، اصلاح کاملاً نزدیک پوست انجام می شود و حداقل تحریک را روی پوست حساس خانم ها به دنبال دارد و به آسانی نیز قابل استفاده است.
  آینده کتابی است که امروز می نویسی!
  چیزی بنویس که در آینده از خواندن آن لذت ببری...

 9. #68

  آقا طـــــــــــــــــــــــه

  Taha آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی شیمی
  پوینت
  6,135
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  7,350
  تشكر شده 18,750 بار در 4,232 پست

  پـوسـت بـدون چـروک

  جراحی پوست به دلیل پیشرفت تکنولوژی و کاربرد آن در پزشکی پیشرفتهای بسیاری در سالهای اخیر داشته است. هر چند نزدیک به ۴ دهه است که لیزر استفاده میشود، ولی تنها چند سال است که به طور گسترده در بازسازی و جوانتر کردن چهره به کار میرود. عبور لیزر به طور دقیق باعث برداشته شدن لایه به لایه بافت میشود. با اولین عبور، لایه سطحی یا اپیدرم برداشته میشود و زمانی که به لایه عمیق پوست برسد، با عبور در هر لایه رنگ پوست تغییر میکند.
  به دلایل مختلف جراحی بازسازی پوست انجام میشود. از جمله از بین بردن چین و چروک، رفع آسیب پوست در اثر آفتاب و رفع جوش و... .
  با پیلینگ لیزری توسط لیزرco۲ اولتراپالس، بازسازی رشتههای آسیب دیده کلاژن و افزایش کلاژن در پوست جدید به وجود آمده و با از بین رفتن چین و چروک، فرد جراحی شده ۵ تا۱۰ سال جوانتر از سن واقعیاش به نظر میرسد. در حقیقت، ترکیب اثر برداشتن پوست و تحریک کلاژن، باعث صافی پوست پس از عمل میشود و در صورت مراقبت صحیح از پوست و قرار نگرفتن در معرض آفتاب، آثار سودمند این عمل تا سالیان سال باقی میماند.
  علل اصلی ایجادکننده چین و چروک صورت بیشتر چروکهای صورت در اثر آسیب نور آفتاب هستند و اثر عوامل داخلی و افزایش سن در درجه بعد قرار دارد. اشعه اولترا ویوله و نور آفتاب باعث افزایش ضخامت پوست و تخریب الیاف الاستین پوست میشود.
  بیماران با پوست روشن، آسیب آفتاب را بیشتر نشان میدهند. مناطقی که بیشتر توسط آفتاب آسیب میبیند، اطراف چشم و اطراف دهان هستند اگر چه سیگار چروک صورت و بهخصوص چروک اطراف دهان را بیشتر میکند ولی مکانیسم آن به دلیل کاهش آب میان بافتی و افزایش حساسیت به رادیکالهای آزاد است.
  به طور کلی میتوان چروکهای صورت را به دو دسته تقسیم کرد. یک دسته چروکهایی که در اثر حرکات ماهیچههای صورت و تکرار آنها به وجود میآید مثلاً اخم کردن زیاد که باعث ایجاد خط ابرو یا خط اخم میشود. دسته دوم چروکهای ایجاد شده در اثر نور آفتاب که بیشتر اطراف دهان و چشم را گرفتار میکند.
  ● چروکهای همراه حرکت صورت
  شامل چروک پیشانی، چروک خط وسط ابرو، چروک خط اتصال کنار بینی و دهان، چروک بدون ارتباط با حرکت پوست صورت یا چروکهای آفتابی، چروک اطراف دهان، چروک اطراف چشم و چروک چانه میشود.
  چروکهای ایجاد شده در دسته دوم با چروکهای آفتابی به لیزر co۲ اولتراپالس خوب جواب میدهند و میتوان گفت که اولین انتخاب برای پلینگ لیزری توسط لیزر چروکهای اطراف چشم و اطراف دهان هستند.
  چروکهای ناشی از افزایش حرکات عضلات صورت دسته اول از نظر پاسخ به لیزر در درجه بعد قرار دارند. اگر چه بهبودی کلینیکی در از بین بردن چروک به طور کلی بین ۵۰ تا ۸۰ درصد است ولی در گروه اخیر باید در صورت لزوم، روشهای دیگر از بین بردن چین و چروک صورت همراه لیزرتراپی به کار برده شود، هرچند که بیشتر بیماران تمایل به روشهای محافظهکارانه در ارتباط با پوست صورت دارند، ولی گاه لازم میشود که قبل از عمل لیزر، لیفتینگ پوست و یا بلفاروپلاستی انجام پذیرد. در بیماران با آسیب آفتاب که دارای چروک صورت هستند، بدون شک ضایعات دیگر پوستی دیده میشود که همزمان با چروک صورت با لیزر درمان میشوند.
  ▪ قبل از انجام عمل پیلینگ شیمیایی، پزشک باید چه نکاتی را به بیمار تذکر دهد؟
  فاکتورهای مختلف که باید توسط پزشک قبل از عمل لیزر مورد نظر قرار گیرد عبارتند از:
  ـ نوع پوست بیمار
  ـ مناطق پوستی مورد درمان
  ـ درمانهای قبلی انجام شده
  ـ تمایل پوست بیمار به ایجاد جوشگاه و گوشت اضافه
  ـ سابقه تبخال
  ـ سابقه بیماری کلاژن و ایمونولوژیک
  ـ انتظارات بیمار از عمل لیزر
  علاوه بر موارد فوق باید حتماً عکس بیمار قبل از عمل گرفته شود، زیرا اغلب بیماران پس از عمل لیزر وضعیت قبل از عمل را فراموش میکنند و همچنین باید بیمارانی که انتظار بالاتر از بازسازی پوست به وسیله لیزر دارند مورد عمل قرار نگیرند. در سه دسته بیمار نباید از لیزر استفاده۲ CO کرد و بهتر است علیرغم کاهش اثر از لیزر اریبوم یاگ استفاده کرد: افرادی که به دلیل شغل خود امکان طی دوره بهبودی طولانی پس از لیزر را ندارند. افرادی که امکان ماندن مدت زمان لازم در منزل را ندارند. افرادی که مسائل منفی موقتی و فوری پس از عمل را نمیتوانند تحمل کنند.
  بیشتر بیماران در کلینیک قبل از عمل لیزر، سؤالاتی در مورد طول مدت عمل ظاهر پوست بلافاصله پس از عمل و مدت زمان بهبودی و مراقبتهای پس از عمل دارند که باید این اطلاعات، توسط بروشورهای ساده و قابل فهم همراه با توضیحات لازم توسط دستیار و پرستار مربوطه به بیمار داده شود.
  ● مدت زمان انجام عمل پیلینگ لیزری
  با وجود دستگاههای جدید لیزر اولتراپالسی اسکندار، معمولاً طول مدت عمل لیزر پوست، کمتر از یکساعت طول میکشد. بلافاصله پس از عمل، پوست برافروخته و به رنگ صورتی پر رنگ یا قرمز در میآید و بیمار احساس سوختگی یا خارش میکند که در روش تکنیک باز از پماد وازلین و یا پماد ترکیبی روی پوست استفاده میشود که بستگی به نوع بیمار، پزشک میتواند از روش پانسمان بستر با گاز نیمهتراوا استفاده کند. برای ۲ تا ۵ روز پس از عمل، بیمار دارای ترشحات روشن یا کمیزرد رنگ است. تورم صورت بین روز ۲ تا ۴ روز طبیعی است و بین روزهای ۷ تا ۱۰ بیمار پوست قرمز و صورتی دارد که به تدریج به سمت طبیعی شدن پیش میرود و در حدود هفته سوم پس از عمل از بین میرود. در روش باز معمولاً در ۲۴ ساعت اول با استفاده از کمپرس سرم سرد باید ترشحات شسته و پس از ۲۴ ساعت از محلول آب و سرکه برای تمیز کردن صورت استفاده میشود در روش پانسمان بسته روز دوم یا سوم پانسمان عوض میشود و همزمان باید بیمار آنتیبیوتیک و داروی ضد ویروس مصرف کند. در چند روز اول باید سر بیمار هنگام خواب بالا باشد تا از تورم صورت جلوگیری شود. معمولاً بیمار باید یک هفته، دو هفته شش هفته و شش ماه پس از عمل توسط پزشک ویزیت شود و پس از روز پانزدهم باید کرمهای تجویز شده توسط پزشک با دقت استفاده شود.
  حداقل تا دو هفته پس از لیزر بیمار نباید در معرض آفتاب قرار گیرد و پس از آن بیمار باید از ضدآفتاب، کلاه لبهدار، نقاب یا عینک آفتابی استفاده کند و مراقبتهای لازم تا سه ماه انجام گیرد.
  ● آیا پس از انجام عمل پیلینگ لیزری نیاز به تکرار درمان وجود دارد؟
  بسته به نوع ضایعه و چین و چروک ممکن است دربعضی بیماران تکرار درمان نیاز باشد .
  جدیدا تحقیق روی نتایج لیزرهای جدید که بدون عمل سایش پوست و بدون ایجاد زخم روی پوست روی چروک صورت موثر هستند، انجام شده که بر روی مدلهای حیوانی موثر بوده است، ولی هنوز مدارک و شواهد برای قضاوت در مورد نتایج و عملکرد آن در مقایسه با پلینگ لیزری CO۲ و اریبوم باگ ناکافی است.



  روزنامه اطلاعات
  آینده کتابی است که امروز می نویسی!
  چیزی بنویس که در آینده از خواندن آن لذت ببری...

 10. #69

  آقا طـــــــــــــــــــــــه

  Taha آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی شیمی
  پوینت
  6,135
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  7,350
  تشكر شده 18,750 بار در 4,232 پست

  بیماری پیسی

  بیماری پیس یا ویتلایگو (Vitiligo)، یک بیماری پوستی است که در آن نقاط یا لکه های سفیدی بر روی پوست ایجاد میشود. پیس یک مشکل نسبتا رایج است و در تمام نقاط جهان دیده میشود و هر نژاد و جنسیتی را در بر میگیرد اما در میان نژادهایی که پوستی تیره دارند، آزار دهنده تر است.
  این بیماری بیشتر بین سنین ۱۰ تا ۳۰ سالگی و به خصوص در خانواده هایی با زمینه موروثی، بروز میکند.
  پیس در ابتدا به شکل لکه هایی بر نوک انگشتان و دور چشم بروز میکند. این نقاط سفید رنگ معمولا خارش یا درد ندارند و معمولا در نقاط مقابل هر دو سمت بدن آشکار میشوند. این لکه ها در قسمتهای لاغرتر بیشتر بروز میکنند.
  ● پیس در نوع اصلی بروز میکند
  نوع عمومی و نوع محدود، در نوع عمومی، قسمتهای سفید معمولا قرینه، یک دست و دارای مرز مشخص هستند و ممکن است در هر نقطه از بدن پخش شوند. در پیس محدود، لکه ها در یک طرف بدن ایجاد میشوند و پس از گذشت شش ماه یا کمی بیشتر، تکثیر نمیشوند. در عده ای از افراد تکه ها به سرعت در تمام بدن پخش شده و میتوانند یک نفر با نژاد آفریقایی- آمریکایی را به رنگ اروپایی-آمریکایی درآورند.
  ● علت بیماری
  پوست بدن از دو نوع سلول اصلی تشکیل شده است، کراتینوسیت (keratinocyte) و ملانوسیت (melanocyte). کراتینوسیت ها، به وجود آورنده جسم و توده اصلی پوست هستند و ملانوسیتها یا رنگ دانهها، رنگ پوست را ایجاد میکنند.
  در اشخاصی که مبتلا به پیس هستند، سیستم ایمنی پوست دچار اختلال میشود و در نتیجه سلولهای محافظ به ملانوسیتها حمله کرده و آنها را از بین میبرند. هنگامی که ملانوسیتهای یک ناحیه از بین بروند، این منطقه به رنگ سفید در خواهد آمد.
  متاسفانه تا کنون دلیل حمله سلولهای محافظ به ملانوسیتها مشخص نشده است اما دخیل بودن عامل ژنتیک و فاکتورهای محیطی در آن به اثبات رسیده است.
  ● نشانه ها
  نشانه های بیماری در نیمی از بیماران مبتلا به پیس، قبل از بیست سالگی و به شکل لکه های بدون رنگ در اندامهای انتهایی (مانند انگشتان) بروز میکند. ممکن است این لکه ها بزرگ شوند و یا در همان اندازه اولیه باقی بمانند. بعضی از نواحی کوچک ممکن است دوباره با جمع شدن ملانوسیتها رنگی شوند و به این دلیل امکان دارد جای لکه ها تغییر پیدا کند.
  در بعضی موارد، آسیبهای سطحی و جزیی (مانند ساییدگی پا با کفشهای تنگ) نیز موجب بروز لکه های جدید میشوند.تنش و اضطراب نیز در افراد مستعد به بیماری، سلولهای محافظ را تحریک کرده و میتواند موجب بروز پیس شود. گاهی بروز لکه بر روی سر میتواند رنگ موها را نیز تحت تاثیر قرار دهد. ریش و سبیل و موهای بدن نیز ممکن است در محل بروز لکه ها سفید شوند.
  ● تاثیرات روانی
  پیس میتواند تاثیر عمده ای بر سلامت روانی شخص مبتلا داشته باشد. به خصوص در افرادی که پوست تیره تری دارند، تفاوت رنگ قسمتهای مبتلا و بخشهای عادی به قدری واضح است که میتواند در بسیاری مواقع مشکلات جدی در روحیه شخص ایجاد نماید.
  در فرهنگ بعضی از ملل،ابتلا به پیس نوعی ننگ محسوب میشود و افراد مبتلا را شیطان زده و یا بیماری آنها را مرضی خطرناک میدانند و از آنها دوری میکنند.
  در بسیاری از افراد، پیشرفت پیس بسیار کند است و در عده ای این مشکل خود به خود رفع میشود. اما در کل بیماران مبتلا به پیس به دلیل نیاز فراوان بدن به ویتامینها و مواد معدنی، باید هر روز طبق دستور پزشک یک دراژه مولتی ویتامین B کمپلکس و همچنین فولیک اسید ۱ میلی گرم، ویتامین E ۶۰۰ تا ۸۰۰ واحدی و اسید اسکوربیک ۱۰۰ میلی گرم مصرف کنند. پزشکان چند نوع پماد موضعی نیز تجویز میکنند که میتواند در بعضی موارد مفید واقع شود.
  ● درمان
  اما متاسفانه هیچ درمان ساده ای برای پیس وجود ندارد و به همین دلیل تعدادی لوازم آرایشی مخصوص این بیماران تولید شده است که پوشش خوبی برای لکه ها بوده و متناسب با انواع رنگ پوست تولید میشوند.
  یک راه درمان طولانی دیگر، معالجه با اشعه PUVA است. این روش بسیار طولانی است و در طی آن بیمار باید ۲ تا ۴ مرتبه در هفته به کلینیک مراجعه کرده و هر بار ۱۵ تا ۳۰ دقیقه تحت تابش اشعه قرا بگیرد. تعداد جلسات برای این درمان ۱۰۰ تا ۳۰۰ مرتبه است که گاهی تا یک سال به طول انجامیده و در موارد اندکی، تاثیر چندانی هم ندارد. اما ۵۰ تا ۷۰ درصد بیماران از این روش نتیجه خوبی گرفته اند.
  پزشکان در موارد جدی پیس که هیچ روش درمانی برای آن موثر نبوده، دارویی به نام بنوکین (Benoquin) تجویز میکنند. این دارو موجب میشود که نواحی تیره پوست نیز به طور دائم سفید رنگ شوند. اما این دارو فقط به عنوان آخرین راه حل تجویز میشود.

  سایت فریا
  آینده کتابی است که امروز می نویسی!
  چیزی بنویس که در آینده از خواندن آن لذت ببری...

 11. #70

  آقا طـــــــــــــــــــــــه

  Taha آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی شیمی
  پوینت
  6,135
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  7,350
  تشكر شده 18,750 بار در 4,232 پست

  بهداشت پوست نوجوانان

  در دوران بلوغ به علت تغییرات هورمونی و ترشح هورمونهای جنسی ، پیاز مو ، غدد عرق اکرین و اپوکرین در محلهای ویژه ای از بدن رشد بیشتری کرده و فعالتر می شوند. فولیکولهای مو در روی صورت مردان و... فعالتر و انتهای موها زبرتر می شوند. غدد چربی در روی صورت ، سینه و قسمت بالای پشت فعال می شوند و دانه های غرور جوانی ممکن است بروز کند.
  یکی از تغییرات چشمگیر دیگر که در دوره نوجوانی در پوست بروز می کند ، ظاهر شدن تعدادی خالهای رنگدانه است که معمولترین آنها کک و مک است که به علت عدم انتشار یکنواخت ملانین در سطح پوست و تجمع آن در نقاط ویژه ای تظاهر می کنند . به طور متوسط ، نوجوانان سفید پوست ممکن است ۲۰-۱۵ عدد از این خال ها روی بدنشان پیدا شود و معمولاً بعد از دوره نوجوانی دیگر خال جدیدی ظاهر نمی شود . کک و مک که دانه های کوچک قهوه ای رنگی هستند ، معمولا در نواحی که در برابر اشعه آفتاب قرار می گیرند ظاهر می شوند .یکی دیگر از مشکلات پوستی که در دوره نوجوانی بروز می کند، جوشهای غرور است که ۹۰ درصد پسرها و ۸۰ درصد دخترها را مبتلا می سازد. بروز جوشهای غرور جوانی به علت فعالیت شدید غدد چربی است که به وسیله هورمون اندروژن تحریک می شوند. این جوشها ابتدا به صورت نقطه سفید رنگی هستند که به علت خشک شدن چربی مترشحه در مجاری غدد چربی پوست ایجاد می شوند . پس از مدتی در اثر فشار مواد کراتینی مجاری باز شده و مواد داخل آن، در اثر اکسیداسیون سیاهرنگ شده و چنانچه شرایط برای توسعه آنها مناسب باشد به صورت پابول پوستول و بالاخره در اثر عوامل میکروبی به صورت جوش برجسته التهابی خودنمایی می کند. محل معمولی این جوشها بیشتر در صورت است . ولی در قسمت بالای فقسه سینه، پشت شانه ها و روی شانه ها هم بروز می کنند.
  غیر از تغییرات هورمونی عوامل دیگر مانند اضطراب عوامل شیمیایی ( فنوباربیتال ، ایزونیازید و فنی توئین ) ممکن است سبب بروز جوشها و تشدید آنها شوند . نوجوانانی که دچار جوشهای غرور می شوند معمولاً پوست و موی آنها چرب است.
  برای پیشگیری از عفونی شدن این جوشها، بهترین روش رعایت اصول بهداشتی است : مانند استحمام روزانه و شستشوی پوست صورت با آب گرم و صابون ( به خصوص شبها قبل از خواب ) ، محافظت پوست از باد ،آفتاب ، گرد و خاک و ... اگر چه توصیه می شود که رژیم غذایی در بهبود این جوشها نقش دارد، ولی محدودیت غذایی توصیه نمی شود بلکه بهتر است به نوجوانان آموزش داده شود که خود دقت کنند و متوجه شوند که چه غدایی سبب ازدیاد جوشها می شود تا از خوردن آنها پرهیز کنند.
  مصرف مایعات فراوان ، میوه ها ، سبزی ها در پیشگیری از بروز جوشهای غرور و یا تشدید آنها موثر است. خارج کردن چربی درون دانه ها با دستهای تمیز و گاز ضد عفونی توام با فشاری نرم و آرام پیشنهاد می شود . وسایل استحمام ، حوله صورت ، تیغ یا ماشین ریش تراش باید ویژه و شخصی باشد . لباس زیر هر روز تعویض ، شسته و اتوکشی شود . از دست زدن و بازی کردن با جوشها مطلقاً خودداری شود . ورزش کردن ، تفریح در هوای پاک و تمیز ، استراحت کردن به اندازه کافی در پیشگیری از بروز جوشهای غرور موثر است . پرهیز از سیگار کشیدن در سلامت پوست و حفظ زیبایی و درخشندگی پوست صورت نقش اساسی دارند . پایبند بودن به دین و خدای بزرگ ، به انسان، شکیبایی و اعتماد به نفس می دهد که از عصبانیت و نگرانی ها و فشارهای روانی که عاملی برای بروز جوشهای غرور هستند ، جلوگیری می کند . چنانچه جوشهای غرور به حالت التهابی بروز کنند ، ممکن است درمان با آنتی بیوتیک ( تتراسایکلین ) به صورت دوره ای ، کورتیکواستروئید ، تزریق در ضایعه ها ، جراحی های کوچک لازم باشد.
  آینده کتابی است که امروز می نویسی!
  چیزی بنویس که در آینده از خواندن آن لذت ببری...

صفحه 7 از 23 نخستنخست ... 5678917 ... آخرینآخرین

موضوعات مشابه

 1. زیبایی اندام
  توسط Taha در انجمن ورزش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 07-18-2011, 07:24 PM
 2. تناسب اندام علیه زیبایی
  توسط Taha در انجمن ورزش
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 07-18-2011, 04:00 PM
 3. رازهای زیبایی پوست صورت
  توسط javad در انجمن بیماری های پوست و مو
  پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 07-16-2011, 06:48 AM
 4. پاسخ: 0
  آخرين نوشته: 02-25-2011, 11:19 AM

User Tag List

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
بازی free games