تابلو اعلانات بستن این دسته بندی

:: طراحی محوطه و فضای سبز با نرم افزار Deluxe :: برای مشاهده آموزش اینجا کلیک کنید.

:: آموزش اتوکد ۲۰۱۲ مقدماتی - سطح دو :: برای مشاهده آموزش اینجا کلیک کنید.

:: طرح تقویت واژگان انگلیسی یا 504 واژه ضروری :: برای شرکت در طرح تقویت واژگان انگلیسی با استفاده از 504 واژه ضروری اینجا کلیک کنید.

:: آموزشگاه CEH :: آموزش و پیشرفت گروهی مدرک CEH (هک قانونمند) . برای شرکت در این طرح اینجا کلیک کنید.

:: Steganography Challenges (Number 8) :: برای شرکت در مسابقه استگانوگرافی اینجا کلیک کنید.


پیپرز
تبلیغات شما در این مکان

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: نشریه انجمن شیمی ایران

 1. #1


  الی آواتار ها


  رشته کارشناسی
  شیمی محض
  محل سکونت
  بوشهر
  پوینت
  3,970
  ارسال تشكر
  1,988
  تشكر شده 3,567 بار در 1,256 پست

  نشریه انجمن شیمی ایران

  [align=center]دومین ناشر علمی بزرگ دنیا، چاپ مجله انجمن شیمی ایران را برعهده گرفت[/align]


  مجله علمی انجمن شیمی ایران (JICS) پس از هفت سال انتشار توسط این انجمن با توجه به سطح علمی بسیار بالای آن از سال ۲۰۱۲ توسط انتشارات علمی بین المللی «اشپرینگر» به چاپ خواهد رسید.

  دكتر علی اكبر صبوری، عضو هیات علمی مركز تحقیقات بیوشیمی بیوفیزیك دانشگاه تهران و مدیرمسوول مجله JICS در گفت وگو با خبرنگار علمی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) گفت: طی جلسه هفته گذشته با نماینده انتشارات اشپرینگر توافق شفاهی شد كه مجله انجمن شیمی ایران (Journal of the Iranian Chemical Society) از سال ۲۰۱۲ در این پایگاه چاپ شود و قرار شد پس از بازگشت به آلمان قرارداد كتبی را ارسال كند تا به امضای انجمن برسد زیرا یك سال طول می كشد تا بتوان مقالات پذیرش شده را كه بر روی آ ن كار شده به اشپرینگر واگذار كرد.

  وی افزود: در فاصله موجود تا سال ۲۰۱۲، مقالاتی كه از قبل برای چاپ در مجله پذیرش شده است در سال ۲۰۱۱ چاپ می شود اما انتشارات اشپرینگر در این مدت سایت مجله جیكس را در پایگاه طراحی كرده و مرحله پذیرش مقاله برای چاپ در سال ۲۰۱۲ را آغاز می كند بنابراین اولین شماره از سال ۲۰۱۲ توسط اشپرینگر چاپ خواهد كرد.

  صبوری با بیان این كه مجله انجمن شیمی ایران از سال ۲۰۰۴ چاپ می شود، تصریح كرد: مجله جیكس به صورت فصلنامه چاپ می شود كه در شماره های نخست آن حدود ۱۳ مقاله در هر شماره چاپ می شد اما در سال ۲۰۱۰ تعداد مقالات هر شماره به ۳۵ مقاله رسیده است. بدین ترتیب تاكنون ۴۸۵ مقاله در این مجله به چاپ رسیده است.

  وی با بیان این كه این نشریه از زمان انتشار نخستین شماره در تمام پایگاه اطلاعات علمی دنیا نمایه شده است گفت: یكی از دلایل این امر، رعایت استانداردهای بین المللی از نخستین شماره مجله و دیگری وجود بهترین شیمیست های دنیا در مسوولیت های مختلف این مجله شامل سردبیری، هیات تحریریه، هیات مشاوران است.

  به طوری كه در حال حاضر سردبیر مجله، دكتر شمسی پور و هیات تحریریه مجله را بهترین شیمیست های ایران تشكیل می دهند.

  همچنین ۲۲ نفر در هیات مشاوران حضور دارند كه بیش از نصف آنها خارجی هستند كه دو نفر از آنها (احمد زویل» شیمیدان مصری الاصل مقیم آمریكا و ژین ماری لهن از كشور فرانسه) برنده جایزه نوبل شیمی بوده اند.

  به گفته وی، شناخته شده بودن شیمی ایران در جهان یكی دیگر از دلایل این اقدام است؛ به طوری كه سهم شیمی در تولید علم كشور حدود ۴۰ درصد است.

  مدیر مسوول مجله JICS با بیان این كه «اشپرینگر» دومین ناشر بزرگ دنیا بعد از «الزویر» است به خبرگزاری دانشجویان ایران گفت: حتی این پایگاه در بعد چاپ كتاب از پایگاه الزویر بالاتر است، البته هر دوی این پایگاه ها خواهان چاپ مجله JICS بودند اما شرایطی كه اشپرینگر اعلام كرد، برای ما مناسب بود.

  وی تصریح كرد: در این واگذاری، اعضای تحریریه، مشاوران، سردبیر و مدیر مسوول تغییر نخواهند كرد و همچنان تاییدیه علمی مقالات از سوی ما صادر می شود و تنها انتشار توسط اشپرینگر صورت گرفته و مجله را در دنیا به فروش می رساند.

  این در حالی كه تاكنون مجله توسط انجمن شیمی ایران به چاپ می رسد كه به دلایل تحریم، قادر به فروش مجله در خارج از كشور نبودیم.

  البته طبق توافق به عمل آ مده، انجمن ۵۰ درصد سود فروش نشریه را ردیافت می كند.

  صبوری با این كه انجمن شیمی ایران تاكنون برای چاپ مجله در هر سال حدود ۴۰ میلیون تومان هزینه می كرد كه برای تامین آن از حمایتهای دولتی و مردمی بهره مند می شد، گفت: این افتخاری بزرگ برای جامعه علمی كشور است كه JICS به عنوان نخستین نشریه علمی از ایران توسط یك ناشر بزرگ بین المللی به چاپ برسد.

  وی خاطرنشان كرد: مجله انجمن شیمی ایران با سابقه هفت ساله، از بسیاری از مجلات دنیا با سابقه ده ها ساله شناخته شده تر است به عنوان مثال مجله انجمن شیمی ژاپن با این كه ۷۵ سال سابقه دارد از لحاظ ضریب تاثیر بین المللی رتبه پایینتری نسبت به مجله انجمن شیمی ایران دارد.

  صبوری تصریح كرد: اولین ضریب تاثیر مجله جیكس كه در سال ۲۰۰۶، ۶۴/۰ بود در سال ۲۰۰۷ به ۳۹/۱، در سال ۲۰۰۸ به ۲۲/۲ و سال ۲۰۰۹ به ۳۶/۱رسید كه دلیل كاهش ضریب تاثیر در سال ۲۰۰۹ این است كه تعداد مقالاتی كه در هر شماره چاپ شده، سه برابر شده است.

  وی با بیان این كه تعداد ارجاعات به مجله و مقاله در حال تغییر است، گفت: تا كنون یك هزار و ۵۰۰ ارجاع به مجله شده است كه میانگین آن حدود سه ارجاع به هر مقاله بوده است و H index مجله هفده است یعنی به هفده مقاله مجله، بیش از هفده بار ارجاع داده شده است.

  منبع:انجمن شیمی ایران


 2. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  محل سکونت
  Advertising world
  نوشته ها
  Many
   

User Tag List

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
بازی free games