تابلو اعلانات بستن این دسته بندی

:: طراحی محوطه و فضای سبز با نرم افزار Deluxe :: برای مشاهده آموزش اینجا کلیک کنید.

:: آموزش اتوکد ۲۰۱۲ مقدماتی - سطح دو :: برای مشاهده آموزش اینجا کلیک کنید.

:: طرح تقویت واژگان انگلیسی یا 504 واژه ضروری :: برای شرکت در طرح تقویت واژگان انگلیسی با استفاده از 504 واژه ضروری اینجا کلیک کنید.

:: آموزشگاه CEH :: آموزش و پیشرفت گروهی مدرک CEH (هک قانونمند) . برای شرکت در این طرح اینجا کلیک کنید.

:: Steganography Challenges (Number 8) :: برای شرکت در مسابقه استگانوگرافی اینجا کلیک کنید.


پیپرز
تبلیغات شما در این مکان

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: 3D پنل

 1. #1


  raha mehr آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی عمران
  پوینت
  7,815
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  8,830
  تشكر شده 5,080 بار در 1,221 پست

  3D پنل


  با توجه به وسعت کشور ايران و شرايط اقليمي متفاوت در نواحي مختلف اين سرزمين لازم است روشهاي ساختمان سازي متناسب با ويژگيهاي خاص منطقه اي تدوين و به مورد اجرا گذاشته شود . نظر به اينکه اين کشور روي يکي از کمربندهاي فعال زمين لرزه در جهان قرار دارد لذا ايجاد سازه هاي مقاوم و امن از اولويت خاصي برخوردار است . بررسي نياز کشور به واحدهاي مسکوني نشان مي دهد که با توجه به بافت جوان نيروي انساني هر ساله به حدود ۶۰۰۰۰۰ واحد مسکوني جديد نياز هست که روشهاي سنتي ساخت جوابگوي بخش محدودي از اين نياز مي باشد .

  علاوه بر نيازهاي جديد ، کيفيت ضعيف ساخت باعث استهلاک سريع ساختمانهاي موجود شده که اين امر باعث افزايش نياز به ساختمان سازي جديد مي شود ؛ همچنين به مقوله مقاوم سازي سازه هاي موجود نيز بايد توجه لازم مبذول گردد . با توجه به نيازهاي وسيع ذکر شده و لزوم بهبود کيفيت توليد ساختمان همانطور که در غالب کشورهاي بزرگ نيز متداول است بايد روشهاي توليد صنعتي ساختمان بطور جدي مورد توجه قرار گيرد . يکي از اين فنون مطرح شده در دو دهه اخير استفاده از صفحات ساندويچي متشکل از دو لايه بتن مسلح با شبکه جوش شده و يک لايه پلي استايرن است که در برخي طرحهاي ساخت مسکن در ايران به کار گرفته شده است .

  در اين مقال سعي بر اين بوده که بيشتر با ضوابط آئين نامه اي اجراي اين نوع ساختمانها آشنا شويم و براي تکميل بحث ، فيلم مستندي از نحوه اجراي عملـي چنين ساختمانهايي تهيـه و ضميمه ايــن بحث کرده ايم . اگر توجه کافي به مجموعه ايـن پروژه شود متوجــه خواهيم شد کــه بعضي از بحث هاي آئين نامه اي بطورکامل در اجرا پياده نمي شود که دلايل متعددي از جمله محدوديت هاي اجرايي و غيره دارد .(1)


  ساندويچ پانل چيست؟
  ساندويچ پانل يک ساختار سبک و مرکب است که از دو طرف به دولايه محدود شده و در وسط يک لايه عايق قرار دارد که ماده عايق مي بايست بسيار نرم و سبک و داراي خواص فيزيکي خاص باشد .ساندويچ پانلهاي بارون به دو گروه پانلهاي سقفي و پانلهاي ديواري تقسيم مي شوند. ساندويچ پانل هاي ديواري با عايقهاي پلي اوريتان , پلي استايرن و پشم شيشه توليد مي شوند . ساندويچ پانل هاي سقفي شامل طرح هاي ذوزنقه ايي و کاشي مي باشند که طرح ذوزنقه ايي با انواع عايق شامل (پلي اوريتان ,پلي استايرن و پشم سنگ) و طرح کاشي با عايق پلي اوريتان توليد مي گردند کاربرد ساندويچ پانل ها: - انواع سرد خانه ها و صنايع برودتي دفاتر کارگاهي درمانگاه صحرايي سرويس بهداشتي نمازخانه و محيط آموزشي تعميرگاه سيار پست نگهباني ويلا هاي يک و دو طبقه- واحد هاي امدادي در زمانهاي بحراني مانند زلزله ساخت انواع سوله مزايا و ويژگي هاي ساندويچ پانل: مقاوم در برابر زلزله بواسطه جذب انرژي همانند ديوار برشي و وزن سبک انبساط و انقباض بسيار پايين حمل و نقل و نصب سريع و آسان عايق حرارتي، رطوبتي، صوتي سهولت در اجراي تاسيسات مناسب براي تمام اقليم ها ضد قارچ کپک و پوسيدگي قابل شستشو و بهداشتي عدم نياز به قالب بندي تنوع رنگ
  ساندويچ پنل سقفي
  ساندويچ پنل سقفي و ديواري
  ساندويچ پنل ديواري
  ( سوله ) با سقف ساندويچ پنل
  ساندويچ سقفي پنل
  ساندويچ پنل
  ساندويچ پانل ديواري
  ساندويچ پنل با فوم پلي يورتان
  عايق حرارتي ( پنل سقفي )
  ساندويچ پانل سقفي و ديواري با پوشش گالوانيزه
  ساندويچ پنل ديواري ( سوله )
  ساندويچ پنل ( پوشش سوله صنعتي )
  ساندويچ پانل با فوم پلي يورتان
  ساندويچ پنل ( يک طرف پوشش فلزي )
  ساندويچ پنل ( مقاوم در برابر زلزله )
  پانل سقفي با پوشش گالوانيزه ( آلوزينگ )
  ساندويچ پانل سقفي در حال ساخت(2)  برتری های ساندوچ پانل ها نسبت به دیوار های ساخته شده با مصالح سنتی:

  به علت استفاده از مواد سبك در هسته اين پانلها، وزن پانل به شدت كاهش میيابد و به میزان 8 تا 10 کیلوگرم بر متر مربع می رسد.يك ديواره ساندويچی در مقايسه با نمونه مشابه سيمانی يا آجری گاه تا50 برابر سبكتر است. اين مسئله به ويژه در سبكسازی فونداسیون و سازه ،مقابله با زلزله و كاهش هزينه زيرسازی بسيار مهم است. علیرغم سبكي فوقالعاده ساندويچ پانل ها، اين محصولات مقاومت فوقالعادهاي در برابر انواع بارهای فشاري و ضربهاي دارند. اين پانلها نيروی وارده را به خوبي جذب كرده و مقاومت بالاتری نسبت به چوب از خود نشان ميدهند. اين مسئله در ساخت ديوارهها و سقفهای كاذب از اهميت ويژهاي برخوردار است.

  اين قبيل پانلها بر خلاف ديوارههاي متداول بتني در برابر رطوبت هوا و شرايط خورنده محيطی دچار آسيبهای ناشی از خوردگی نمیشوند. اين مسئله باعث حداقل شدن هزينه تعميرونگهداری ميگردد. در مقايسه با پارتيشنهاي چوبي اين پانلها از طول عمر چندين برابر در محيطهاي مرطوب برخوردارند. همچنين به علت عدم پوسيدگی، از نظر بهداشتی نيز مطمئن بوده و جاي نگرانی برای تجمع ميكروب در ساختمان باقی نمیگذارد.
  سرعت حمل و نقل و سهولت نصب ساندويچ پانل ها در ارتفاع، مقاومت زياد در برابر نيروهاي برشي ناشي از زلزله، عايق حرارتی صوتی ، عايق رطوبت و عايق صوتي، دستيابی به فضای مفيد بيشتر به علت ضخامت ناچيز ساندويچ پانل ها، صرفه جويی در هزينه پی سازی و اسکلت ساختمانهای بلند به دليل وزن اندک سقف و ديوار از ساندويچ پانل ها، صرفه جويی در هزينه های سرمايش و گرمايش ساختمان به دليل جلوگيری از تبادل سرما و گرما و در نتيجه صرف انرژی کمتر، زيبايي محصول و تنوع رنگ، سهولت پاکيزگی و نگهداری، غیر قابل اشتعال، محافظ محیط زیست، عدم نیاز به قالب بندی، مناسب برای تمامی اقلیم ها، قابلیت شستشو، حذف گچ و خاک، افزایش سطح زیر بنای مفید و تقلیل زمان اجرا به میزان 50 درصد از جمله برتری های ساندویچ پانل ها نسبت به مصالح سنتی می باشند.(3)  ویرایش توسط raha mehr : 12-23-2012 در ساعت 09:30 PM

 2. 3 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از raha mehr عزيز تشكر كرده اند:


 3. # ADS
  Circuit advertisement
  تاریخ عضویت
  Always
  نوشته ها
  Many
   

 4. #2


  raha mehr آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی عمران
  پوینت
  7,815
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  8,830
  تشكر شده 5,080 بار در 1,221 پست
  کليات استفاده از پانل هاي ساندويچي :

  صفحات ساندويچي (
  ۳D ) از يک لايه پلي استايرن به ضخامت حداقل ۴ سانتيمتر و دو شبکه ميلگرد جوش شده در دوطرف اين لايه تشکيل شده است . براي انتخاب عرض و ارتفاع پانل ها استفاده از مدل ۳۰ سانتيمتر توصيه مي شود ( عرض هاي ۹۰ – ۱۲۰ –۱۵۰ سانتيمتر و ارتفاع ۲۷۰ و ۳۰۰ سانتيمتر ) ، وزن متوسط هر صفحه با اندازه ۳۰۰ -۱۵۰ سانتيمتر و بدون بتن سبک بوده و به سادگي توسط يک کارگر قابل حمل و نصب مي باشد و سرعت عمل در نصب نيز قابل ملاحظه است .

  مقاومت صفحات در برابر آتش سوزي مناسب بوده و در جهت بهبود آن بکارگيري لايه مقاوم در برابر آتش سوزي توصيه مي شود .

  با توجه به وجود لايه عايق بتن ، بکارگيري اين صفحات علاوه بر بهبود خاصيت عايق حرارتي و صوتي بودن ديوارها باعث سبک سازي بنا خواهد شد که جدا از کاهش حجم مصالح مصرفي باعث کاهش جرم ساختمان خواهد شد .

  استفاده از اين صفحات در پارکينگ ساختمانها ايجاد محدوديت نموده و لذا در شرايط لزوم تأمين پارکينگ در طبقات زيرين ساختمانها ، بکارگيري سيستم ترکيبي متشکل از اسکلت فلزي با بتن آرمه و صفحات ساندويچي به عنوان عامل جداکننده مورد توجه مي باشد .

  با توجه به اطلاعات بدست آمده از کشورهاي اروپايي ، غالب ساختمانهاي اجرا شده به اين روش در حد يک يا دو طبقه بوده است . لذا طرح و اجراي ساختمانها با تعداد طبقات بيشتر نياز به مطالعات ويژه داشته و در اينصورت مطالعات مهندس طراح بايد پاسخگوي شرايط آئين نامه هاي معتبر باشد .

  مزاياي استفاده از پانل هاي ساندويچي :

  ـ سبکي ديوارهاي ساخته شده از پانل هاي ساندويچي در مقايسه با ديگر مصالح

  ـ سرعت حمل و نقل و سهولت پانل هاي ساندويچي در ارتفاع

  ـ مقاومت زياد در برابر نيروهاي برشي ناشي از زلزله

  ـ عايق در مقابل حرارت ، برودت ، رطوبت و صدا

  ـ مقاوم در برابر آتش سوزي بعلت وجود قشرهاي بتوني طرفين پانل ساندويچي

  ـ نفوذناپذيري ساختمان در مقابل حشرات

  ـ امکان حمل و بکارگيري پانل هاي ساندويچي در مناطق صعب العبور جهت احداث ساختمان بدون نياز به کارگران متخصص

  ـ دستيابي به فضاي مفيد بيشتر بعلت ضخامت ناچيز ديوارهاي پانل ساندويچي

  ـ آزادي عمل در اجراي طرحهاي متنوع به علت انعطاف پذيري قطعات پيش ساخته پانل هاي ساندويچي

  ـ صرفه جويي در هزينه پي سازي و اسکلت ساختمانهاي بلندمرتبه بدليل وزن اندک قطعات سقف و ديوار پانل هاي ساندويچي

  ـ صرفه جويي در هزينه تهويه مطبوع ساختمان در تابستان و يا زمستان بدليل جلوگيري از تبادل حرارت و يا برودت و در نتيجه صرف انرژي کمتر

  ـ افزايش عمر مفيد ساختمان و دستگاههاي تأسيساتي آن

  ـ عدم نفوذ نسبي آلودگي صوتي و ايجاد آرامش براي ساکنين ساختمان در شهرهاي بزرگ

  ـ بازگشت سرمايه گذاري در امور ساختمان سازي در کوتاهترين زمان

  ـ عبور دادن لوله هاي آب و فاضلاب و برق و تلفن به سادگي از زير شبکه پانل و نصب چهارچوب دربها و کلاف فلزي پنجره ها قبل از بتن پاشي و کلاً اجراي تأسيسات ساختمان با کمترين هزينه

  ـ عدم نياز به کنده کاري و تخريب تأسيساتي ديوارها و سقف و در نتيجه عدم ايجاد ن_____ هاي انباشته که صرفه جويي در هزينه و وقت را بدنبال دارد .

  ـ پس از بتن پاشي طرفين پانل ها با ضخامت حداقل
  ۴ سانتيمتر ، پانل ها بي نياز از ملات گچ و خاک ميباشد و با اجراي پلاستر گچ ( سفيدکاري ) ، ديوارها و سقف آماده براي نقاشي خواهد بود .

  ـ حذف نعل درگاه در سيستم پيشرفته پانل هاي ساندويچي .

  ـ حمل و نقل پانل هاي ساندويچي با هزينه اندک صورت مي گيرد . بطور مثال يکدستگاه تريلر قادر است حدود
  ۱۰۰۰ متر مربع پانل سانويچي را حمل کند .

  ـ استفاده از ديوار و سقف پانل هاي ساندويچي در ساختمان سازي ، بهره وري مناسب آهن آلات مصرفي را موجب ميگردد . بطور مثال باصرف
  ۱۷ کيلوگرم در متر مربع فولاد بصورت مفتول و ميلگرد مي توان يک واحد مسکوني يک طبقه را بنا کرد .

  ● ضوابط بارگذاري ، تحليل ، طراحي و مصالح

  ۱) گستره

  ▪ مشخصات مصالح

  ـ شبکه جوش شده و مفتولهاي قطري

  ـ لايه عايق مياني

  ـ بتن پاشيدني

  - بارگذاري و تحليل

  - طراحي ساختاري ( سازه اي )

  - کليات

  - مقاومت خمشي

  - مقاومت برشي

  - مقاومت در خمش و بار محوري همزمان

  - چگونگي فولادگذاري ، قرارگيري مفتولها و پوشش بتن

  ـ بازشوها

  ـ معيارهاي تحليل و طراحي در برابر آثار زمين لرزه

  ضوابط اين مجموعه معيارها ، صفحات ساندويچي (
  ۳D )
  و سازه هاي متشکل از اين صفحات را در بر مي گيرد .

  صفحات ساندويچي پيش ساخته که از اين به بعد صفحه ناميده مي شود از دو لايه شبکه فولادي جوش شده تشکيل شده است که در بين آنها يک لايه عايق از نوع پلي استايرن قرار گرفته و توسط اعضاي قطري به يکديگر متصل شده اند . مقاومت و انسجام اين صفحات بوسيله مفتولهاي قطري جوش شده به شبکه دو طرف تأمين مي شود .

  اين صفحات پس از بتن پاشي يا بتن ريزي بعنوان ديوارهاي باربر داخلي و خارجي ساختمان مورد استفاده قــرار مي گيرند . سازه متشکل از صفحات ساندويــچي به سازه هايي اطلاق مي شود که کليه بارهاي ثقلي و جانبي وارد بر آن توسط صفحات تحمل مي شود . از اين صفحات مي توان بعنوان تيغه هاي غير باربر الحاقي به ساير اجزاي باربر نيز طبق ضوابط مربوط به ديوارهاي جداکننده استفاده نمود .

  ویرایش توسط raha mehr : 12-23-2012 در ساعت 09:31 PM

 5. 2 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از raha mehr عزيز تشكر كرده اند:


 6. #3


  raha mehr آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی عمران
  پوینت
  7,815
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  8,830
  تشكر شده 5,080 بار در 1,221 پست
  2) مشخصات مصالح :

  ـ شبکه جوش شده و مفتولهاي قطري

  ـ شبکه جوش شده ( مش ) با ماشين آلات تمام اتوماتيک ساخته شده و بايستي الزاماً با استاندارد
  ASTMA۸۵ مطابقت داشته باشد .

  ـ مشخصات مفتول شبکه جوش شده و مفتول قطري بايد مطابق الزامات ذکر شده در استاندارد
  ASTMA۸۵ باشد .

  ـ مشخصات جوش مفتولهاي قطري بايد مطابق با الزامات ذکر شده در استاندارد
  ASTMA۸۵ باشد .

  ـ در صورتيکه مقاومت جاري شدن مفتولهاي بکاررفته در شبکه از
  ۴۰۰ NPA فراتر رود بايد تنش نظير کرنش ۵/۳ در هزار در نظر گرفته شود .

  ـ شکل پذيري مفتولهاي بکاررفته بايد مطابق با الزامات بند
  ۴-۶ آئين نامه بتن ايران باشد .

  ـ در مناطق با شرايط محيط بسيار شديد و فوق العاده شديد طبق بند
  ۸-۲-۹-۲ آبا بايد از مفتولهاي قطري گالوانيزه استفاده کرد که مشخصات آن مطابق با استاندارد ASTMA۷۹۷ باشد ، همچنين در صورت تشخيص مراجــع ذيصلاح مي توان از شبکه جوش شده گالوانيزه استفاده کرد .

  ـ قطر اسمي مفتولهاي شبکه جوش شده از
  ۳ ميليمتر با گام ۵/۰ ميليمتر مي باشد.

  ـ قطر مفتولهاي قطري حداقل
  ۳/۰ ميليمتر مي باشد .

  ▪ لايه عايق مياني :

  ـ لايه عايق از فوم پلي استايرن منبسط شده تشکيل شده که داراي حداقل چگالي اسمي طبق استاندارد
  ASTMA۷۸ مي باشد .

  ـ لايه عايق پلي استايرن تحت آزمايش استاندارد
  ASTMA۸۴ آزمايش مي شود تا حراکثر پتانسيل گرمايي را دارا باشد .

  ▪ بتن پاشيدني ( شاتريک ) :

  ـ اجزاي بتن پاشيدني :

  ـ مشخصات کلي سنگدانه ها براي بتن پاشيدني بايد مطابق با مندرجات استانداردهاي "دت
  ۲۰۳ " و "دت ۲۰۱ " دفتر امور فني و تدوين معيارهاي سازمان مديريت و برنامه ريزي کشور باشد .

  ـ بــزرگترين انــدازه اســمي سنـگدانــه ها نبــايد از هيچ يک از مقادير زير تجاوز کند:

  الف ) يک پنجم ضخامت فاصله آزاد بين شبکه جوش شده تا لايه عايق

  ب ) سه چهارم حداقل فاصله آزاد بين شبکه جوش شده تا لايه عايق

  ـ تبصره

  دانه بندي شماره
  ۲ جدول ۲-۱ آئين نامه AC۱۵۰۶R-۹۰ براي بتن پاشيدني توصيه مي شود .

  در صورتيکه مهندس طراح پس از آزمايشهاي گوناگون از يک نوع مصالح سنگي بتواند بتني با مقاومت ، کارايي ، پمپ پذيري ، دوام و محصور شدن مناسب آرماتورها بسازد مي تواند از آن مصالح نيز استفاده نمايد .

  ـ استفاده از مصالح گردگوشه با درصد دانه سوزني و پولکي به ميزان حداکثر
  ۱۰% درشت دانه توصيه مي شود .

  ـ سيمان مصرفي در بتن پاشيدني بايد مطابق با شرايط بند
  ۳-۳ آبا باشد .

  ـ آب مصرفي در بتن پاشيدني بايد مطابق با شرايط بند
  ۳-۵ آبا باشد .

  ـ مواد افزودني بکاررفته در بتن پاشيدني بايد با مندرجات بند
  ۳-۶ آبــا مطابقت داشته باشد .

  ▪ طرح اختلاط :

  ـ مقدار نسبت آب به سيمان
  w/c بين ۴۰/۰ تا ۵۵/۰ مي باشد .

  ـ حـداقل مقاومت مشخصه بتــن پاشيدني مطابق بند
  ۶-۴-۲ آبــا مشخص مي گردد .

  ـ عيار سيمان در هر متر مکعب بتن پاشيدني حداقل
  ۳۵۰ بوده و حداکثر ۵۰۰ مي باشد .

  ـ روش بتن پاشي در اين نوع سازه ها از نوع بتن پاشيدني تر مي باشد .

  ـ کارايي بتن پاشيدني به گونه اي باشد که پمپ پذيري آن تأمين گردد . محدوده مناسب نشست بتن ( اسلامپ ) را مي توان بين
  ۴۰ تا ۱۰۰ ميليمتر در نظر گرفت .

  ـ چگونگي اختلاط بتن ، عمل آوري و بتن پاشي در هواي سرد و گرم بايد بر اساس مندرجات فصل هفتم آبــا صورت پذيرد .

  ـ زمان استفاده از بتن تازه به شرط تأمين کارايي حداکثر
  ۹۰ دقيقه پي از اختلاط مي باشد.

  ـ دماي محيط در زمان بتن پاشي حداکثر به
  ۳۵ درجه سانتيگراد و حداقل به ۵ درجه سانتيگراد محدود مي گردد .

  ـ استفاده از مواد افزودني بايد مطابق با استانداردهاي آبـــا باشد .

  ▪ آزمايشهاي بتن پاشيدني :

  ـ بهترين روش آزمايش بتن پاشيدني مغزه گيري مي باشد .

  بعلت محدوديت ضخامت بستن در اين نوع سازه ها مي بايست از نمونه مکعبي شکل ( چوبي يا فلزي به ابعاد حداقل
  ۷۵-۴۶۰-۴۶۰ ميليمتر و يا نمونه ۱۵۰-۷۵۰-۷۵۰ ميليمتر استفاده نمود . نمونه جهت آزمايش مقاومت فشاري و آزمايشهاي ديگر از قبيل تخلخل ، وزن حجمي وغيره ميباشد .

  ـ وضعيت پوشش ميلگرد در نمونه هاي بند فوق بايستي مشابه شرايط اجرا باشد .

  ـ براي آزمايش مقاومت فشاري بايد حداقل سه آزمايش که هر آزمايش شامل يک زوج نمونه مغزه گيري از قسمت بتن غير مسلح وبراي ساير آزمايشها حداقل شش مغزه از قسمت بتن مسلح گرفته شود .

  ـ آزمايش مغزه ها بايد مطابق "د ت
  ۶۵" صورت پذيرد .

  ـ ارزيابي نمونه هاي مغزه مي بايست مطابق بند
  ۶-۶-۵ آبا صورت پذيرد .

  ـ بمنظور ارزيابي کيفي بتن پاشيدني ميتوان از آزمايشهايي نظير آزمايش چکش اشميت ، بيرون کشيدن فولاد و نمونه گيري به شکل قالبهاي استاندارد مکعبي يا استوانه اي و غيره مطابق با استانداردهاي مربوطه استفاده کرد .

  ▪ بارگذاري و تحليل :

  ـ کليه بارهاي وارد به سازه بجز بارهاي ناشي از زلزله بايد براساس ضوابط استاندارد
  ۵۱۹ ايران تحت عنوان "حداقل بار وارده به ساختمانها و ابنيه فني" تعيين شوند .

  ـ در محاسبات زلزله با رعايت کليه ضوابط ذکرشده ضريب رفتار حداکثر معادل
  ۱۵ اختيار ميشود .

  ـ اصول تحليل سازه هاي صفحه اي و همچنين مشخصات مصالح ، مشخصات هندسي و مدل سازي آنها بايد مطابق ضوابط بخش
  ۳-۱۰ آبا باشد .

  ● طراحي ساختاري ( سازه اي ) :

  ▪ کليات :

  طراحي اعضاي ساختاري ( سازه اي ) در سيستم صفحه اي بايد براساس مقررات آئين نامه بتن ايران ( آبا ) صورت گيرد مگر در موارد کمبود که صريحاً آئين نامه ديگري ذکر شده باشد .

  ـ مقاومت خمشي :

  ـ عملکرد ساختاري صفحات کف درصورت کفايت مفتولهاي قطري بصورت ترکيبي کامل و بصورت دال يکطرفه خواهد بود .

  ـ در صورت عدم کفايت مفتولهاي قطري براي تأمين شرايط بند فوق بايستي عملکرد مقطع با بهره گيري از تحليل و محاسبات دقيق مشخص گردد .

  ـ طراحي خمشي براساس ضوابط فصل
  ۱۱ آبا انجام مي گيرد .

  ـ حداقل آرماتور مصرفي در صفحات سقف بايد طبق بند
  ۱۵-۵-۱-۱ آبا تعيين شود .

  ▪ مقاومت برشي :

  ـ مقاومت برشي صفحات ديواري بايد طبق مقررات فصل
  ۱۲ آبا تعيين شود . در اين حالت ضخامت کل ديوار حداکثر بايد معادل مجموع ضخامت لايه هاي بتني دوطرف در نظر گرفته شود .

  ـ مقاومت برشي صفحات سقفي باتوجه به مشخصات هندسي ، تعداد ونوع اعضاي قطري در صفحات طبق مقررات فصل
  ۱۲ آبا محاسبه مي گردد (4)
  ویرایش توسط raha mehr : 12-23-2012 در ساعت 09:31 PM

 7. 2 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از raha mehr عزيز تشكر كرده اند:


 8. #4


  raha mehr آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی عمران
  پوینت
  7,815
  نوشته های وبلاگ
  1
  ارسال تشكر
  8,830
  تشكر شده 5,080 بار در 1,221 پست
  [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند]

  ساندویچ پنل های دیواری و سقفی


  پنل ها در ضخامت 5 الی 25 سانتی متر و به طول دلخواه بر حسب سفارش تولید می گردد و این امکان به مشتری کمک می نماید تا کاهش قابل توجهی در هزینه حمل، نصب و دور ریز به عمل آورد. پنل ها از 5 لایه تشکیل می شود، لایه محافظ درونی و بیرونی از جنس ورق های گالوانیزه و آلوزینگ، آلومینیوم بوده و دو لایه چسب مخصوص جهت اتصال لایه های محافظ بیرونی و عایق پلی استایرن به کار برده می شود . فوم داخل ساندویچ پنل ها نیز از جنس پلی استایرن با وزن معادل 16 کیلوگرم بر متر مکعب می باشد .
  [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند]


  ویژگیهای پلی استایرن
  فوم جامد در مقابل حلال ها، روان کننده ها، روغن های معدنی اسیدها و بازهای رقیق دود نامناسب کارخانجات و همچنین ها قارچ ها و میکروب ها مقاوم بوده و به هیچ وجه نمی پوسد. این ماده مقاوم در برابر رشد گیاهان بوده و به علت نداشتن بو و خطر برای سلامت انسان و حیوان و عدم امکان زندگی حشرات موذی در داخل فوم بهترین نوع عایق مصرفی در انواع پوشش های سقف و دیوار و کف سردخانه ها می باشد
  (5)


  [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند]

  نحوه مونتاژ پانل دیوار
  قبل از جا زدن
  (چفت کردن پنل های دیواری) موارد زیر مورد اهمیت است :
  1-برای حصول اطمینان از آببندی های لازمه در محل چفت شدن پانل ها قبل از چفت کردن پانل ها محل درز پانل ها با اسپری پلی یورتان پر شده و سپس پانل دیگر قبل از پف کردن کامل پلی یورتان جا زده می شود این کار باعث می شود : الف:آببندی پنل ها در محل اتصال به هم زیاد تر باشد .ب:چسبندگی پانل ها به هم در محل درز زیادتر شود .ج:تبادل حرارتی در محل اتصال بسیار کمتر گردد .

  [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند]

  [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند]

  2-نشیمنگاه پانل ها "طولی و عرضی" در محل اتصال به شاسی یا ساختمان توسط ناودانی های مخصوص به ضخامت 1.5 یا 2 میلیمتر یا بیشتر "بستگی به ضخامت و طول پنل مورد استفاده" است . نحوه اتصال این ناودانی ها به شاسی فولادی توسط پرچ با فواصل 25 الی 30 سانتی متر انجام می گیرد و در موارد استفاده روی بتن و ... از تفنگی مخصوص به نام میخ کوب زن چاشنی دار استفاده می شود اما استفاده از میخ کوب زن روی قطعات فولادی توصیه نمی شود . لازم به ذکر است قبل از جازنی پنل ها در داخل ناودانی ها بهتر است داخل ناودانی ها هم با اسپری پلی یورتان عایق کاری گردد .

  [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند]  ویژگیهای ساندویچ پنل ها

  1.
  عایق رطوبتی
  2.مقاوم در برابر زنگ زدگی 3.مقاوم در برابر باد4.عایق اشعه ماورابنفش 5.مقاوم در برابر مواد شیمیایی 6.غیر قابل اشتعال 7.عایق حرارتی8.عایق صوتی 9.مقاوم در برابر رانش و زلزله10.مقاوم در برابر حشرات 11.محافظ محیط زیست12.حفاظت در برابر آلودگی 13.مقرون به طرفه14.تنوع رنگی 15.مقاومت بسیار بالا 16.قابل بازیافت 17.انبساط و انقباض بسیار پائین18.حمل و نقل سریع و آسان 19.سهولت در اجرای تاسیساتبرای تمامی اقلیم ها 22.قابل شستشو و بهداشتی 23.وزن سبک
  [تنها کاربران قادر به مشاهده لینک ها هستند]


  منبع:
  1. یادمان ارک
  2. Htt://izoturk..blogfa.com
  3. Aftab.ir
  4. سایت علمی مهندسین عمران دانشگاه آزاد واحد جنوب
  http://www.rayasazeh.com-5-

  ویرایش توسط raha mehr : 08-19-2011 در ساعت 04:18 PM

 9. 3 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از raha mehr عزيز تشكر كرده اند:


 10. #5

  مـ ـحـ ـمـ ـد

  MaMaD agho آواتار ها


  رشته کارشناسی
  مهندسی عمران
  محل سکونت
  شیراز
  پوینت
  5,243
  نوشته های وبلاگ
  15
  ارسال تشكر
  17,610
  تشكر شده 4,871 بار در 1,032 پست
  این پنل ها این روزا خیـــــــلی کاربردشون زیاد شده. مخصوصا به خاطر 4 فصل بودن مناطق مختلف ایران ازشون استفاده های زیادی میشه. به خصوص تو پروژه های عمرانی
  ممنون بابت تاپیک خوبتون
  ...آواتارم نشان دهنده ی احساسیست که در لیان پرتال نسبت به خودم دارم...
  : دی

 11. 2 كاربر زير به خاطر اين پست سودمند از MaMaD agho عزيز تشكر كرده اند:


User Tag List

کلمات کلیدی این موضوع

Bookmarks

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
بازی free games